Лисянщина вакцинується проти covid-19 - Вісті Черкащини

Лисянщина вакцинується проти covid-19

 Про перебіг вакцинації на Лисянщині ми поговорили з головним лікарем КНП «Лисянський центр первинної медико- санітарної допомоги» Тетяною Коптєвою.

–Тетяно Леонідівно, скільки було отримано доз вакцини, і як активно проходить процес щеплення проти COVID-19?

–Слід сказати, що бажаючих щеплюватися не бракує. Із 280 доз вакцини препаратом «AstraZeneka», який ми отримали в кінці березня, не залишилося жодної. Днями одержали  наступну партію вакцини з Черкас – 300 доз препарату«AstraZeneka».

–Як проходить процес вакцинації?

–Люди вакцинуються за власним бажанням та після попереднього огляду лікарем. До того ж, не тільки в Лисянці і, а й по селах – Боярці та Винограді, де цю роботу проводять спеціально навчені медпрацівники. Протягом 30-ти хвилин вони потім спостерігають за станом вакцинованого.

– Чи не було якихось побічних реакцій на препарат?

– Суттєвих побічних реакцій не спостерігалося. Я особисто кілька днів відчувалися слабкість та біль у руці. Проте це передбачувані побічні реакції. Зараз почуваюся добре. На жаль, багато людей відмовляються від щеплення, адже не впевнені у дії вакцини чи повелися на фейки в соцмережах.

Які, окрім медиків, визначені цільові групи населення, які щеплюватимуться в першу чергу?

До цих груп належать люди віком від 60 років, працівники соціальної сфери та освіти, військовослужбовці, працівники поліції, ДСНС, дорослі від 18 років із супутніми захворюваннями, які знаходяться в групі ризику. Медики першими опинилися в цій групі ризику, тож показують приклад громадянам і наголошують, що прищеплюватися необхідно, адже це один з найефективніших на сьогодні способів зупинити поширення коронавірусу та уникнути важкого протікання хвороби. Частина медичних працівників, які отримали щеплення, уже перехворіли на COVID-19, проте вирішили не відмовлятися від вакцинації, аби захистити себе від смертельно небезпечної хвороби у майбутньому. Хочу нагадати скептикам – навіть одна доза – це вже добре, бо імунна система вже буде навчена реагувати на цей вірус.

–Як потрапити на вакцинацію?

–У нас формується список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. Звертатися можна до сімейного лікаря, в реєстратуру лікарні, записуватися через портал «Дія». Зауважу, що третя хвиля пандемії побила усі антирекорди. Тільки на амбулаторному лікуванні перебуває більше 100 осіб. Щодня фіксуємо все нові випадки захворювання. Тому лікарі просять одягати маски завжди, мити руки з милом, користуватися антисептиком і без крайньої необхідності не виходити з дому.

Олександр ЩЕРБАТЮК

29.04.2021 13:12
Переглядів: 518
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.