Львівський священик завершує на Лисянщині будівництво храму ПЦУ за власним проєктом

Протягом останніх 15 років православні віряни Лисянки на Черкащині добивалися, аби в їхньому селищі була справжня українська церква. На вулиці Тракторній, аж ніяк не центральній у містечку, люди придбали хатину-мазанку, яку переобладнали в тимчасову церковцю і звернулися з проханням з проханням прислати їм священника.

–Я родом із села Головецько Старосамбірськото району Львівської області, де народився в багатодітній сім’ї, закінчив тамтешню школу і від малих літ мріяв стати священником, – розповів він. – Врешті моя мрія здійснилась. 2015 року я був рукопокладений в сан священника. А вже у 2019 році зареєстрував у Лисянці православну церкву Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ, де служу до цього часу і почуваюся щасливим, бо за Божим благословенням потрапив у край Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка.

На придбаній невеличкій ділянці землі біля хатини, яку переобладнали на церковку, вирішили будувати нову церкву. З цією метою Іван Мазур на своїй сторінці у Фейсбуку звернувся по допомогу до громади. На його прохання відгукнулись сотні людей. На створений благодійний рахунок почали надходити гроші з Черкаської, Львівської, Тернопільської, Київської областей, інших куточків України.

Іван Мазур став і автором проєкту церкви. Він досить незвичайний для православних культових споруд як за зовнішнім архітектурним рішенням, так і внутрішнім оформленням. Тут не буде на стінах традиційних розписів з біблейськими сюжетами, що дуже дорого в нинішніх умовах, а вишивки і гаптування в українському стилі. Доповнять обстановку храму кований іконостас шполянських майстрів, унікальні картини святих, виконані на склі талановитою донькою Івана Мазура та тепла підлога.

Сам отець Іван в часи, вільні від церковних відправ, знявши рясу, ставав помічним робітником для майстрів: носив пісок, воду, подавав цеглу. Церква росте. Вона стає символом єднання українців Сходу і Заходу і їхньої спільної боротьби за духовне відродження. Отець Іван розпочав боротьбу за душу кожної людини. Напевно, наша черкаська земля робить із людини з чулим серцем поета. Так було і з ним. Пригадав Шевченкові слова і написав свій вірш:

«Думи мої, думи мої, лихо мені з вами.

Чом ви стали на папері сумними рядами…?»

Ой, не стали на папері,

в голові літають.

Може, вітер вже розвіяв?

Де їх позбираю?

Сію, сію те зерно

Та поміж, тернину.

Може, впаде в добру землю

Та й там не загине..?»

Не загинуло те зерно, проростає і дає сходи. Як може, отець Іван бореться за українську душу своїми проповідями, і не лише серед дорослих. Йде у дитячі садочки, школи. Йде у вигляді доброго отця Миколая і несе дітям даруночки, які також стали своєрідним символом єднання, бо коробки для подарунків йому видрукували у Львові, а цукерки отець купив за свої власні гроші. Діти вперше в садочках Лисянщини почули про Святого отця Миколая саме з його вуст. Знали ж до того лише «діда Мороза».

Кількість вірян у церкві постійно зростає. На вінчання та похорони кличуть отця вже й села, що за десятки кілометрів від Лисянки. З початком війни вирішилося болісне питання про храм, який захопив московський патріархат у сусідній Бужанці. Там своє слово сказала тероборона: храм віддали його в руки прихожан Православної Церкви України. В ньому нині теж править Службу Божу отець Іван Мазур. А будівництво церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ в Лисянці йде до завершення. Це буде перший новозбудований український храм не лише на Лисянщині, а й на Черкащині під час російсько-української війни.

Мир вам! Кошти для будівництва церкви ще потрібні. Зараз проводяться роботи з укладання підлоги, треба ще закупити матеріал, також оплатити роботу майстрів.

Номер банківської картки для допомоги: 5168 7554 7088 7262 Мазур Іван Іванович

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Собака Гільза та веприк в авто: військові з Тальнівщини розказали про своїх хвостатих підопічних

Читайте нас також в Telegram!

 

06.09.2022 11:07
Переглядів: 606
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.