Дуб, модрина, акація. Що садитимуть навесні лісівники Лисянщини?

Фото з інтернету

У Лисянському лісгоспі заплановано здійснити цього року роботи з лісовідновлення на площі 45,7 га та лісорозведення – на площі 9.7 га. Для цього вже проведено підготовку ґрунту на площі 31,5 га.

-Враховуючи той факт, що запроектовано висаджування більш стійких культур до природних змін клімату, хвороб, шкідників та протипожежної стійкості – їх буде створено за змішаною схемою посадки та посіву, – розповів директор Лисянського держлісгоспу В’ячеслав Шако. – До лісових культур, де головною породою є сосна звичайна, як супутню породу будуть висаджувати дуб північний. Це зменшить ймовірність розвитку та розповсюдження кореневої губки, збільшить пожежостійкість насадження. При лісорозведені головною породою буде акація біла, гледичія, супутніми породами – вишня повстиста, абрикос, слива розлога, а також чагарник – дерен справжній.

З метою якісного та вчасного проведення лісокультурних робіт лисянськими лісівниками заготовлено 11791 кг лісового насіння, а саме: жолудів дуба звичайного, дуба північного, горіха чорного, акації білої, гледичії, модрини європейської, ялини європейської, абрикоса, липи дрібнолистої, маслини вузьколистої, ясена звичайного та клена татарського. Наразі у лісових розсадниках Лисянського лісгоспу очікує весни майже 200 тисяч сіянців та саджанців, із них дуба звичайного – 154,9 тис., акації білої – 27, 6 тис., а також 3.2 тис. модрини європейської.

Степан ВІЗІРЕНКО

24.02.2020 09:06
Переглядів: 862
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.