Багатодітна матір із Лисянки вишиває близько 70 років

На знімку: Любов Шкляр на виставці своїх робіт.

Серед талановитих людей, які збираються в клубі ветеранів Лисянки «Осінній вальс», а їх немало, особливе місце займає Любов Тихонівна Шкляр. Жінці, матері п’ятьох дітей, вже 83 роки, але немає жодного дня щоб вона не брала до рук голку. Місцева поетеса Валентина Стромило присвятила їй навіть поетичні рядки:

Натруджені руки Любові,
Тримають ще голку в руці,
Рахує клітинки в малюнку,
Щоб втілить його в полотні…

Любов Тихонівна почала вишивати з 10 років. Вчилася цьому самотужки. Спочатку серветки, скатертини, потім – подушки, сорочки, хустини, картини. Образи придумує сама. Спочатку малює, потім переносить на полотно, а далі вже береться мережити. У руках майстрині все, до чого вона торкається, перетворюється у маленький шедевр. Якось, каже, купила дешевеньке непоказне плаття, посиділа біля нього ніч з голкою і ниткою, і на ранок воно засяяло кольорами веселки. Одягла його в столицю на весілля сина – гості очей не відводили…

У свої поважні роки жінка справляється з усім: вести домашнє господарство, смачно готувати, ну і, звичайно, вишивати. Більшість своїх робіт вона просто дарує: рідним, друзям, знайомим. Тож  творчість лисянської майстрині тепер знайома не лише в Україні, а у близькому й далекому зарубіжжі.

 

Степан ВІЗІРЕНКО

09.04.2020 16:03
Переглядів: 866
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.