За тиждень катеринопільчанка зібрала майже 30 тисяч гривень для ЗСУ

За тиждень мешканка Катеринополя на Черкащині Ольга Радзівіл зібрала для потреб ЗСУ майже 30 тисяч гривень.

«Якось поралась на городі, а сльози, відчай душать, що йде війна, а я не можу нічим допомогти. Спершу пішла до Наташі Монастирської в ательє, допомагала при пошитті розгрузок. Шити я не можу, бо зір не той. Але хоч матерію розпорювала, готувала до пошиву, виконувала різноманітні доручення. Потім, злякавшись можливої окупації, відвезла дітей за кордон, сама ж повернулась, бо без України не можу. Відчуваю, що тут потрібна. Пекла кекси, пиріжки для воїнів, коли волонтери казали, що везтимуть вантаж. За раз напікала до 100 штук. Недавно черешень нарвала, огірків наквасила та передала. Хай хлопці поласують! Але ж пиріжками й черешнями рашистів з України не виженеш, потрібна суттєвіша допомога. В Черкасах на базарі побачила, як жінка ходить зі скринькою, кошти збирає. Вже, кажуть, 10 пар берців купила. А хіба я не можу? Взяла скриньку і пішла по селу», – розповідає Оля.

Спершу вона пішла своєю вулицею, потім мікрорайоном. Люди кидали, хто скільки може. В основному всі зголошуються. Дехто й по 500 гривень, і по 1500 давав. Все для Перемоги, заради підтримки українського війська. Але є й такі, що «на війну не дають», хоча по гуманітарну допомогу до місцевих волонтерів постійно ходять.

«Буває, людина каже, що саме зараз у неї нема грошей. Тоді я заспокоюю, що іншим разом дасте. Адже я постійно ходитиму, поки не виженуть останнього рашиста з української землі. Хлопці там воюють, здоров’ям, життям ризикують, і ми не повинні стомлюватися. Пройду всіх, потім піду по другому колу», – каже Ольга.

Зібрані кошти жінка передає у волонтерський центр «Від серця до серця», що діє в Катеринополі. За два дні їй з подругою, Ольгою Тутихіною, якось вдалося зібрати понад 18 тисяч, а це – 7 плитоносок чи майже 1 каска, або 5 пар тактичного взуття, або 30 рукавиць… Іншим разом їй допомагала в зборі Людмила Паниш. Загалом усі можуть долучатися. Є велика потреба в активістах-волонтерах, адже війна триває.

До волонтерства вже приєдналася й Олина 12-річна донька, що перебуває зараз за кордоном. Недавно придбала 6 балончиків захисту від комарів і переслала, щоб мама передала воїнам.

«На жаль, дехто вважає, що війна вже закінчилася, а для декого в нашій місцевості вона ще навіть не починалась. Це дуже згубні думки. Війна триває. Хлопці на передовій постійно потребують якось допомоги. І це страшно, коли нема чого їм передати. Тож ми повинні згуртуватися, мобілізувати усі свої сили, не розкисати, а допомагати нашим Героям, що нині грудьми стоять за нас. Не час розслаблятися. Відпочивати будемо, коли виборемо Перемогу», – наголошує Ольга.

Відтак щодня вона бере скриньку і йде між люди. Спекою, під дощем, інколи під кпинами та насмішками. Йде, бо їй НЕ байдуже.

Будьмо, як Оля. А хто не може, хоча б допомагаймо їй, хоча б не вставляймо палиці в колеса!

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Катеринопільщина віддала шану Герою із Сухої Калигірки

Читайте нас також в Telegram!

04.07.2022 12:46
Переглядів: 1790
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.