Єрківський гранітний кар’єр поступово перетворюється на зону відпочинку - Вісті Черкащини

Єрківський гранітний кар’єр поступово перетворюється на зону відпочинку

«Якщо не потрібен щебінь, щоб ремонтувати дороги, то хай хоч люди ноги пополощуть»

«У багатої країни – свої причуди», ─ так казали мені колись про Україну знайомі іноземці. І справді: тільки ми з нашими багатими ґрунтами, лісами, природними ресурсами можемо дозволити собі жити в злиднях, з розбитими дорогами, у напівзруйнованих селах і годувати із золотої ложки чиновників-корупціонерів.

Сумна історія спіткала Єрківський гранітний кар’єр, що на Катеринопільщині. В країні, де більшість доріг розбиті, високоякісний граніт виявився збитковим і непотрібним. Як структура «Укравтодору» підприємство ледве животіє, фактично заморожене. В боргах. Без світла, без видобутку каміння й відповідно без відкачування води, яка щедро набирається. Вже пішов під воду поламаний бутобій, молоденькі сосни та осики. На черзі електроопори. Літня спека гонить туди людей.

«Недавно відпочивали на кар’єрі,─ хвалиться 27-річна єрківчанка Ліля. ─ Є й глибокі місця, й мілкі. Було багато підлітків, дітей. Навіть немовлята з мамками. Хлюпочуться, радіють. Були й дорослі, сім’ями. Вода тепла, мов молоко. Пейзаж неймовірний. Ніби Швейцарія. Що зробиш? Якщо не потрібен щебінь, щоб ремонтувати дороги, то хай хоч люди ноги пополощуть».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

11.07.2020 14:20
Переглядів: 4669
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.