Уже рік єрківчанин не може отримати відшкодувань за втрачену руку

20 лютого 2019 року з єрківчанином Віталієм Лазаренком, що працював на території ПРАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів», стався нещасний випадок. Чоловіку транспортером пошматувало руку, яку врешті (після кількох спроб врятувати) довелось ампутувати по лікоть. Нині Віталій потребує дороговартісної реабілітації й встановлення протеза, однак скаржиться, що, попри офіційне працевлаштування, досі не може отримати жодних відшкодувань від фонду соціального страхування.
Нагадаємо, коли трапилась трагедія, усі сили сім’ї, друзів були спрямовані на те, аби врятувати Віталію життя, було оголошено збір коштів. Згодом дружина Тетяна нам розповіла, що лише за п’ять перших місяців родина залишила у медзакладах понад 230 тисяч гривень, куди ввійшли й власні збереження, пожертви, матеріальна допомога, видана згідно з заявами підприємствами Ватутінський комбінат вогнетривів та ФОП «Дейна РД» (по 25 тисяч від кожного), де працював Віталій. Після цього чоловік переніс ще кілька операцій. Кошти вичерпались, а лікування треба продовжувати й зараз.
– 22 лютого 2019 року Управлінням Держпраці в Черкаській області була створена одна, а згодом ще й друга комісія зі спеціального розслідування трагедії, що сталася зі мною на виробництві. Це розслідування досі не завершене. Нині роботодавець судиться з Держпрацею через створення другої комісії. Вини своєї буцімто не визнає. У зв’язку з цим нема офіційного висновку, про те, що моє каліцтво пов’язане з виробничою травмою, тому я досі не отримав ані компенсації через втрату працездатності, ані виплат, необхідних для лікування, реабілітації та протезування. За що жити й продовжувати лікуватись – невідомо, − нарікає Віталій.
– Єдине, чого ми добилися, чоловік отримав тимчасову групу інвалідності внаслідок загального захворювання на рік і ось уже за січень-лютий має пенсію, − додає дружина.
За попередньою інформацією, на якісний протез руки Віталію потрібно більше мільйона гривень. Важливо також, аби чоловік вчасно пройшов реабілітацію. Невже за судами й паперами, як це часто у нас трапляється, забули про головне – людину, людяність..?

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Чоловік, якому пошматувало руку транспортером, досі не отримав відшкодувань

26.02.2020 15:49
Переглядів: 3904
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.