Уже два роки пам’ятник Кобзареві в Катеринополі перебуває в аварійному стані - Вісті Черкащини

Уже два роки пам’ятник Кобзареві в Катеринополі перебуває в аварійному стані

Аби не кидалась в очі відпала плитка, постамент загорнули національним стягом

Можна багато говорити про патріотизм, любов до України, але всім відомо, що реальна любов у реальних справах.
Погруддя національному генію Тарасу Шевченку в Катеринополі відкрили 19 грудня 2013 року. В 2018-му з одного боку постаменту відпала плитка. Під загрозою й інші сторони. Будівельники нарікають на просідання пам’ятника, неякісну кладку й бетон. Тимчасово постамент скріпили скотчем (хто історія замовчує) і накрили національним стягом. У квітні 2018 року селищний голова Іван Гегедош нам обіцяв:
– Будемо ремонтувати, а як інакше? Про скотч я не чув. Розпоряджень обмотувати монумент не давав. На балансі селищної ради цей пам’ятник не числиться, оскільки виготовлявся він, наскільки мені відомо, коштом спонсорів. Однак від ремонту ми не відмовляємось. Сподіваємось, упродовж місяця зробимо. (див.: «Вісті Черкащини» від 30.04.2018, «Встановлений п’ять років тому пам’ятник Тарасу Шевченку тримається на липучці»).
– Обіцянка – цяцянка, – кажуть у народі. Згодом голова повідомить, що на цю справу селищні депутати, з-поміж яких тримають більшість «Черкащани», не виділяють кошти.
І так ось уже два роки стоїть напівзруйнований монумент і щодня через дорогу дивиться у вічі чиновникам селищної, районної рад та райдержадміністрації. «Нема коштів, нема коштів!» – шепчуть йому вони, вчергове виписуючи надбавки та премії.
Найбільше болить ця історія, схоже, звичайним катеринопільчанам, а зокрема пенсіонеру Юрію Нестеренку. Вже кілька разів чоловік через соцмережі закликав ентузіастів зібратись гуртом та відремонтувати пам’ятник.
– Востаннє збирались на початку травня цього року, – розповідає Микола Замковенко, теж пенсіонер. – Був тоді на зібранні й селищний голова Іван Гегедош, і нинішній голова райдержадміністрації Володимир Коваленко. Я ще зауважив, що треба було б спитати у попередників, чому так неякісно зробили. Але Коваленко мене заспокоїв: «Не варто звертати на попередників, треба закачувати рукава й робити». Збиралися все відремонтувати до 22 травня – Дня перепоховання Кобзаря.
Звісно, повсякденні турботи, коронавірус. Чиновники могли й забути про обіцянки. Відтак ми вирішили їм нагадати.
– До чого тут я? – почули у відповідь від голови РДА Володимира Коваленка. – Визиваються, що треба робити, хай роблять. Я сказав: «Якщо будете робити, робіть, я допоможу, знайду спонсорів, щоб оплатили. То вони покрутилися, і розійшлись. Коваленко має все організувати й зробити! Пам’ятник стоїть на території селища. От Гегедош (селищний голова), ваш «хвальоний», хай стає, закачує рукава і робить. Селище в ямах. Дороги не робляться. Як починаєш робити дороги, то депутати селищної ради теж свої «козні строять». Є місцева влада, хай відповідає. Хай організовують, а не піаряться.


З якого боку Гегедош «хвальоний» чиновник не пояснив. Чи тим, що асфальт у калюжі стелив, чи тим, що не догодив катеринопільчанам ялинкою та старим сміттєвозом, чи тим, що стеля в садочку «Сонечко» без ремонту цвіте, чи тим, що заплатив працівникам дитсадків дві третіх від ставки (і ми про усе це інформували наших читачів), – невідомо. «Хвальоний» – і крапка. Кого ще так, як його, похвалити?
Інша претензія голови РДА, що ми пишемо про райдержадміністрацію, не запитавши думки самої райдержадміністрації. Буває й таке! Переважно тоді, коли голова РДА не бере слухавку (а таке з часу призначення частенько трапляється), але опираючись на матеріали сесій, записані на диктофон, або ж матеріали висвітлені на офіційному сайті, коментарі людей. Врешті, оцінювати діяльність РДА маємо повне право, як і усіх інших чиновників, включаючи тих, що вважають себе небожителями.
До «хвальоного» (селищного голови Катеринополя) ми теж звернулись за роз’ясненнями, чи відремонтують пам’ятник хоча б до Дня Незалежності.
– Відповідальності з себе ми не знімаємо. Робити треба. Але вільних коштів наразі в бюджеті нема. Якщо голова РДА допоможе зі спонсорами, відразу ж почнемо ремонтувати. У мене незабаром закінчиться відпустка. Давайте зустрінемось 10 серпня, підійдемо до Коваленка і все обговоримо, – запропонував Іван Гегедош.
Одне цікаво: в цьому році через карантин практично не проводять масові культурні заходи (День перемоги, День захисту дітей, День молоді, Івана Купала), куди йдуть кошти, передбачені на культуру?!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

08.08.2020 11:15
Переглядів: 630
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.