У Залізнячці на Черкащині розчистили прадавнє цілюще джерело - Вісті Черкащини

У Залізнячці на Черкащині розчистили прадавнє цілюще джерело

Люблять люди джерельну водичку. Та, на жаль, мало хто любить піклуватись про наші водні ресурси. Усі звикли, що «вода десь сама береться», як і обкошена територія, водостоки та інші блага цивілізації. Все ніби й так. Тільки стоїть за усім цим хтось із місцевих ентузіастів.

Депутат Катеринопільської райради Микола Шевченко вже не вперше організовує толоку біля джерела «Ринва» у селі Залізнячці, яке належить до Єрківської ОТГ. Охочих попрацювати зазвичай у рази менше, ніж приїхати набрати студеної води. А їдуть у Залізнячку по цілющу воду звідусюди: з Черкас, Києва, Ватутіного, Звенигородки, Єрок, Катеринополя. «Часто приїжджають сюди на таких дорогих авто, які ми тільки по телевізору бачимо, ─ розповідають місцеві мешканці. ─ Скаржаться, який крутий, необлаштований спуск до джерела, що добре було б поставити в низині стіл, навіс, лавочки, можливо альтанки, аби люди могли перепочити. Але ніхто не хоче вкладати кошти. Бува наобіцяють, та й по всьому, коли до діла доходить. А шкода, адже це була б добра справа. На віки».

Люди кажуть, що залізняцька вода не тільки смачна, корисна, а, за легендою, навіть цілюща. У давні часи сюди йшли, аби лікуватись від сліпоти. Жили тут тижнями, ще й брали воду з собою. «Численні експертизи говорять про те, що вода тут нічим не поступається тій, що в Куяльнику», ─ зауважує Шевченко.

 

Цього разу на толоку відгукнулись працівники Єрківської селищної ради, комунгоспу та місцеві мешканці, в яких і так майже та сама вода в криницях. Навели порядок. Однак джерело вчергове сподівається, що знайдеться людина, яка зробить з нього туристичну перлину. Бо воно того варте!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

30.07.2020 09:38
Переглядів: 2999
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.