У Катеринополі «сільську жінку залишили без землі» - Вісті Черкащини

У Катеринополі «сільську жінку залишили без землі»

Багатьох катеринопільчан обурює факт, що мешканці Розсохуватки Наталії Школьній Катеринопільська селищна рада на сесії 11 лютого відмовила в затвердженні вже виготовленого проєкту землеустрою на 2 га наділу. Про це й досі пишуть у листах до редакції. Жінка просила їй не відмовляти, адже в селі, де немає роботи, земля – основний засіб заробити на прожиття.
Школьна пояснювала, що вона ділянку добивається з 30 липня. Просила її в старости Розсохуватки (тоді ще сільського голови). Відповіді у визначений законодавством термін так і не отримала. Відтак, керуючись «мовчазною згодою», взялась за виготовлення проєкту землеустрою. 4 грудня подала проєкт, погоджений з Держгеокадастром, на затвердження Катеринопільської селищної ради. 9 грудня їй дали відповідь, що він потребує додаткового вивчення. 19 січня Школьна подала повторно проєкт землеустрою на затвердження, а 11 лютого на комісії (перед сесією) дізналась, що на обраний нею наділ претендує також один із місцевих атовців. Чому селищна рада не запропонувала йому іншу ділянку, для багатьох катеринопільчан незрозуміло.
«Ви своєю відповіддю уже погодили мені дозвіл на розроблення проєкту землеустрою. Зрозумійте, ви відмовляєте мені не в наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою. Ви мені відмовляєте у затвердженні моєї технічної документації, яка вже виготовлена», – наголошувала пані Наталя на сесії.
Спроба отримати землю за «принципом мовчазної згоди» викликала неприйняття в депутатської більшості. Депутат облради Олександр Коваленко завзято захищав позицію селищної ради, яка полягала у передачі спірної землі атовцю. Селищні депутати Михайло Морозюк, Микола Ткаченко, Іван Гегедош натомість стали на захист Школьної, буцімто атовцеві можна дати іншу ділянку. Відтак Олександр Коваленко запропонував Морозюку виділити Наталці зі своїх земель, а заступник голови громади Сергій Приходько взагалі закликав не давати Школьній землі, характеризуючи її не найкращими епітетами.


У ході дискусії з’ясувалось, що Наталка є родичкою Приходька, і їх пов’язують не дуже приязні стосунки.
«Власне це, мабуть, і стало вирішальним, що Школьній не затвердили документів, – зауважують наші дописувачі. – Голова громади Володимир Коваленко міг запропонувати атовцеві будь-яку іншу ділянку. Тільки на лютневій сесії роздали понад 30 наділів. Але цього не трапилось. Сільську жінку залишили без землі. Могли б задовольнити обидві заяви, а не зіштовхувати людей лобами та ділити на своїх і чужих».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

19.03.2021 11:40
Переглядів: 2132
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.