У Катеринополі б’ють фонтани, та не ті…

Скільки часу вже катеринопільчани мріють про відновлення роботи місцевого фонтану в центрі селища, однак жодному керівництву поки що не вдалося (чи не схотілося) реалізувати ці мрії.

Втім, «фонтани» в Катеринополі таки є, правда, в іншому місці – на кутку Студінка. І зовсім не такі, про які мріють місцеві жителі. Звичайні каналізаційні. Від них потерпають мешканці всієї вулиці Комарова, що веде до лікарні. І зимою, і літом, і навесні, й восени. Звісно, найстрашніше – літом, бо сморід довго тримається навіть після усунення проблеми. Тож на цій вулиці не поспішають відкривати вікна і бояться пити воду з криниць.

«На Студінці літо і зиму купаємось у нечистотах. Нікому ми не потрібні. Усе іде в криниці. Цілюща водиця, якої не можна напитись», – скаржаться місцеві.

Черговий раз Студінка «зафонтанувала» 14 червня. Невдовзі спохватились у громаді. «Вчора, на території ТОВ «Катеринопільський елеватор» відбулася робоча зустріч селищного голови Володимира Коваленка з директором товариства Олегом Боровиком та Єрківським селищним головою Леонідом Польовим, на якій обговорено ситуацію, яка склалась на вулиці Комарова в селищі Катеринопіль. Так, під час відкачування стічних вод Єрківським селищним комунальним господарством виникли деякі проблеми, що призвели до їх витоку на поверхню дороги згаданої вулиці. На сьогодні ситуацію врегульовано та взято під контроль. Між учасниками зустрічі досягнуто необхідних домовленостей щодо налагодження взаємодії у процесі перекачування стічних вод, а також узгоджено його часові проміжки. Сподіваємось, що досягнуті домовленості унеможливлять виникнення подібних ситуацій в майбутньому», – поінформували 17 червня в Катеринопільській ОТГ.

У Леоніда Польового з цього приводу своя думка. «Не розумію, чому на нас переносять свої проблеми. Це не проблема Єрок. І не проблема елеватора. В Катеринополі є керівництво, комунгосп. Хай закочують рукава і працюють. Елеватор з ними заключив договір. Потужність скидів не збільшилася, така ж як і в попередні роки. А те, що в Катеринополі каналізація забита, то це факт. Це я маю зараз їздити шукати техніку, аби пробити їм каналізаційні канали? Наразі я домовився з директором ШОЗу (нині це ПАТ «Ватутінський завод вогнетривів») Денисом Литвиновим, аби прислали їм спеціального автомобіля (крота) для таких робіт. Він під великим тиском до 300 атмосфер пробиває канали. Ну ще пожежників до них направлю, раз самі не справляються».

Наступного дня (18 червня) Польовий поінформував, що колодязі були до половини забиті піском. «Хіба ж ті відходи тектимуть там? Ледацюги! Якщо голова громади не може підлеглих примусити виконувати свою роботу, то хай сам закочує рукава та чистить. Там зараз працюють мої комунальники. Зло бере! Чого Єрки мають Катеринополю чистити каналізацію? Тільки людей шкода, що там живуть!» – сердився очільник сусідньої громади.

Наразі проблему спільними зусиллями частково вирішено. Але настрій та повітря перед Трійцею катеринопільчанам добряче зіпсували.

Зауважимо, потужні «фонтани» били на Студінці також у березні цього року. Тоді колишній очільник комунгоспу Віктор Котенко коментував ситуацію так:

«Там проблема в діаметрі труби. Низька пропускна спроможність. Коли Єрки скидають великий об’єм стоків, підіймає люки. Ми вже й гідроочищення труби робили, але це мало допомогло. Треба міняти труби на ділянці від лікарні до каналізаційної станції на Студінці».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

25.06.2021 10:55
Переглядів: 663
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.