Округ з Катеринопільщини має реальні пропозиції до інвесторів та запрошує на проживання переселенців з дітьми

Кожне село має свої принади, переваги, душу. Розгледіти їх не всі можуть. Але, хто побачить, – закохується. Лисича Балка на Черкащині унікальна тим, що розміщена в улоговині на трьох ставках, оповитих духмяними луками. Тож навіть у найсильнішу спеку тут віє свіжістю й прохолодою. Поруч – столітній мішаний ліс з грибами і ягодами. Село стоїть на знаменитих черкаських чорноземах, де родить все, аби тільки в землю загорнули. Однак, попри ці красоти, Лисича і її старостинський округ, до якого входять ще Потоки і Кобилянка, поступово пустіють. Люди, як і загалом по Україні, мігрують у місто або за кордон.

Особливо болить душа через цю тенденцію в старости – Едуарда Дашівця, який хоче не просто припинити відтік мешканців, а навпаки – відродити село. Відтак намітив можливі вектори розвитку й запрошує до виконання потенційних інвесторів. «Ми маємо непоганий потенціал, – розповідає Едуард Валентинович. – По-перше, це понад 12 га землі, де можна розбити малинник, виноградник або садок. Головне, щоб з’явився підприємець, який зацікавиться даною темою і щоб було куди збувати продукцію. По-друге, маємо великі запаси бурого вугілля на площі 250 га. Крім основного призначення цього вугілля, воно може використовуватись як органічне добриво і заміняти декілька тонн перегною. Це поклади, яким більше мільйона років. Таке вугілля гріх спалювати, його треба вносити в ґрунт і приорювати, аби збільшувалась урожайність культур. Це найкраща альтернатива міндобриву. Якщо добувати по 280-300 тисяч тонн вугілля щорічно, його вистачить на 25-30 років. Ще в нас є метровий прошарок білого піску, з якого роблять скло, а також все необхідне для виготовлення керамзиту (глина й піскова суміш). Ставай та роби! Не вистачає лиш ентузіаста-інвестора. По-третє, чекають на свого господаря і наші ставки, при яких можна створити рибне господарство з коптильнею або сушаркою». Зі свого боку, староста готовий надати усю необхідну допомогу й підтримку бізнесменам, що зацікавляться цими ідеями.

Окрім інвесторів, Лисича Балка з радістю прийме переселенців, особливо з дітками. Адже діти – це майбутнє села. Для них тут створені комфортні умови – працює гімназія з фаховими досвідченими учителями. Нині в ній займаються 58 учнів та 17 дошкільнят. «Дві жінки з 5 дітками у нас уже оселилися. Ще є один готовий будинок з газом та підведеною водою, можна перебиратись. Допоможемо з продуктами, одягом, засобами першої необхідності. Є в планах підготувати ще кілька будинків, два-три – як мінімум. Аби тільки в людей було бажання жити та працювати на селі», – каже Едуард Валентинович. При бажанні можна також придбати добротні хати з основними комунікаціями. Таких у Лисичій на продаж є вдосталь.

Варто зазначити, в Лисичій Балці є все необхідне для життя: тепла, комфортна гімназія та медпункт після ремонтів, поштове відділення, магазин, пожежна частина. Нинішня біда (війна) показує: в провінції легше адаптуватися до непередбачуваних труднощів. Можна й господарство якесь мати, і вирощувати свої овочі, фрукти. Екологічні, домашні.

Хто зацікавився пропозицією, хоче жити поміж дружних працьовитих людей або інвестувати капітал у згадувані бізнес-проєкти: «Ласкаво просимо в Лисичу Балку!»

Звертатися за телефонами: 073-701-61-17, 093-275-95-75, 098-701-61-17.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Благодійники з ЄС допомагають громаді на Звенигородщині

Читайте нас також в Telegram!

08.09.2022 13:18
Переглядів: 1508
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.