На Катеринопільщині ще одну дев’ятирічку хочуть реформувати в початкову школу

Війна та демографічна ситуація на селах лише пришвидшують процес реформування малокомплектних сільських дев’ятирічок у початкові школи. Причина – брак необхідних коштів у місцевих бюджетах та нестача учнів. Нині в Катеринопільській громаді на Черкащині проходять обговорення стосовно долі Лисичобалківського ЗЗСО.

Нещодавно в Катеринопільській селищній раді відбувся круглий стіл, а на 19 серпня запланована зустріч з мешканцями старостинського округу, де обговорюватимуть проєкт рішення щодо зміни типу та найменування Лисичобалківського закладу загальної середньої освіти.

«Враховуючи значну тенденцію до зменшення контингенту учнів та вихованців дошкільної освіти, спостерігається досить невтішна демографічна ситуація в Лисичій Балці у наступні 5 навчальних років. Зокрема, кількість здобувачів освіти з року в рік коливається від 3-5 дітей. Тому є підстава для зміни типу Лисичобалківського закладу загальної середньої освіти у Лисичобалківську початкову школу з дошкільним підрозділом. За рішенням депутатів селищної ради саме ця пропозиція й винесена на громадське обговорення, що буде тривати не менше одного року», – інформують у Катеринопільській селищній раді.

Представники Лисичобалківської громади на засіданні круглого столу висловилися проти пониження рівня їхнього навчального закладу, а директор школи Наталія Дашівець запропонувала перенести розгляд цього питання не раніше, як на 2026-2027 рік, оскільки зараз, з її погляду, особливо зважаючи на події в країні, воно не на часі.

Зауважимо, станом на 01.06.2022 року в цій школі навчалось 65 здобувачів освіти, з яких 48 учнів та 17 дошкільнят.

У будь-якому випадку депутати прийматимуть остаточне рішення після всіх дебатів та обговорень, що завершаться в травні 2023-го.

До слова, раніше в Катеринополі було схоже обговорення долі Шостаківської дев’ятирічки.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Депутат Черкаської облради розібрався в ситуації щодо об’єднання двох дитсадків у Тальному

Читайте нас також в Telegram!

05.08.2022 09:37
Переглядів: 1001
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.