Катеринопільський тренер став кращим на Всеукраїнському футбольному турнірі «BraveGk Cup» (Рибаківка)

Мабуть, багато хто помітив, що останнім часом катеринопільський футбол став швидко та яскраво розвиватися. Усе це завдяки кропіткій подвижницькій роботі 64-річного тренера Анатолія Дубовцева. Коли до справи береться людина, що її любить, горить нею, результат не забариться. Ось уже два роки Анатолій Борисович тренує футболістів дитячо-юнацької спортивної школи. За цей час вони не лише помітно зросли в майстерності, але й отримали в особі тренера справжнього друга, наставника. А як інакше? Вимогливий, справедливий, завжди дасть слушну пораду, підкаже, як краще. Крім того, досі своїм коштом возив команду на змагання, купив весь інвентар для занять, до 30 м’ячів, 5 форм, кожному гравцю команди – по дві пари бутсів, сороконіжок, футзалок (взуття для футболу), по десятку якісних футболок. Всю зарплату, яку йому впродовж 2 років платили в ДЮСШ, витрачав на дітей (за минулий рік команда ДЮСШ мала 24 виїзди за власний кошт). Після виборів, зі слів тренера, ситуація змінилась, їм активно почала допомагати Катеринопільська громада.


Анатолій Дубовцев з народження катеринопільчанин. Закінчив 2-гу школу. У 1970-их роках навчався у Ватутінському будівельному училищі, служив у армії. Після армії працював у Катеринопільському райпромкомбінаті: спершу постачальником, потім – закрійником (шили постільну білизну, робочі костюми, армійський спецодяг). 1983-го пішов працювати у спортивне товариство «Колос». Проробив там 13 років. Був головою районної ради спортивного товариства. Паралельно вступив у Київський інститут фізкультури, де отримав фах тренера-викладача з футболу. Втім, розповідає, що з дитинства (з 7 років) у футболі. 1995-го пішов у підприємництво, де успішно реалізувався. Має власний продуктовий магазин.
Два роки тому зрозумів, що місцевий футбол, особливо дитячий, безповоротно занепадає. «На те, що в ньому робилось, без сліз неможливо було дивитись», – каже. Тож, коли керівництво запропонувало йому взятись за відродження дитячого футболу, без вагань погодився. Став тренером у ДЮСШ. Відтоді щодня тренує дітлахів. І це дало результат. Хлопці багато чого навчились. Коли формувалась команда, найкращий гравець жонглював м’ячем максимум 7 разів (інші – 1-3), зараз Саша Боянов жонглює 3800 раз, інші – 450, 200, 100 з лишком. Футболісти уважно виконують настанови тренера. Є ще чому, звісно, вчитися, але дуже багато вже знають та вміють.
Раніше катеринопільчани успішно грали з сусідами – Звенигородкою, Лисянкою, Шполою, Смоліним, Новоархангельськом. У травні в місті Гребінка Полтавської області на змаганнях з футзалу посіли 4 місце серед 10 команд-­учасниць.


У червні відбувся Всеукраїнський дитячий футбольний фестиваль на узбережжі Чорного моря в Рибаківці (Миколаївська область).
– Ми вперше поїхали на турнір такого рівня, – розповідає Анатолій Борисович. – Там були дуже сильні команди з великих міст – Дніпра, Харкова, Світловодська, Миколаєва, Києва. Лише ми були із села. Але ми майже всіх перемогли. Лише в одній грі з Дніпром зіграли внічию, тому нам дали друге місце.
Показово, що кращим тренером цих змагань визнали саме Анатолія Дубовцева. Гарний результат показали також катеринопільські футболісти: кращим гравцем турніру та кращим жонглером зі 100 дітей обрали Сашу Боянова, кращим гравцем команди – Оскара Севастьянова, приз глядацьких симпатій поміж усіх учасників отримав Арсен Шкуренко. Кращим воротарем журі визнало гравця іншої команди, але багато глядачів із цим не погодились, підходили, дякували Назару Янковому і казали, що кращим був-таки він. Голкіпер отримав сертифікат на 50% знижки у спортивному спецмагазині та грошову винагороду від глядачів.


Зі слів Дубовцева, катеринопільськими спортсменами зацікавились представники київського клубу «Динамо», що відбирають гравців 2009 року н. р. у футбольний інтернат. Тож тренер рекомендуватиме батькам Арсена й Оскара, щоб скористались цією можливістю. «Вони дуже сильні гравці, – зауважує наставник. – Я їх називаю бульдогами». Хвалить Дубовцев також інших учасників команди. «Хочеться відзначити Богдана Храновського, але йому треба ще трохи відпрацювати техніку, справжній боєць, нікому не уступить, не пропустить. Є перспективні малі 2011-2010 років народження. Ми з ними ще попрацюємо й вони себе ще покажуть. Це Діма Кисельов, Владик Лановенко, Назар Янковий, Юра Поліщук, Тьома Лисенко. Вони вже грають у команді зі старшими, що само по собі показово», – зауважує Дубовцев.
Анатолій Борисович високо оцінює працю колег, зокрема, тренера дівчачої команди Катеринополя Анатолія Ляшенка, що провів колосальну роботу та не шкодує сил, енергії, аби розвивати дитячий футбол.


Нещодавно Анатолія Дубовцева призначили директором Катеринопільської ДЮСШ. Тепер багато часу у нього відбирає ще й адміністративна робота. Але тренування щодня за розкладом.
У суботу в Катеринополі відбувся турнір з міні-футболу: Городище, Звенигородка, Катеринопіль, Лебедин. Катеринопільські спортсмени знову здобули першість.
– Ми безмежно вдячні Анатолію Борисовичу за роботу з нашими дітьми. Чудовий тренер, педагог! Для мене особисто головне, що він дітей забирає від гаджетів, що вони займаються спортом, тренуються на свіжому повітрі. Це прекрасно! – повідомила телефоном мама 10-річного футболіста Юрія Анна Гирич.
– Дуже пощастило дітям з таким чудовим тренером. В команді не якісь унікальні діти, але, отримуючи від тренера такий запал, віддаються на всі 100. Гарних вам перемог! – зауважує Лариса Білоус.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.06.2021 12:10
Переглядів: 2019
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.