Катеринопільські селяни занепокоєні низькою ціною на молоко

Фото тематичне

Селяни з Катеринопільської громади на Черкащині занепокоєні низькою закупівельною ціною на молоко.

«Коїться кричуща несправедливість. Селяни-трудівники, що здавна ставилися до землі, мов до рідної матері, а до корови, як до годувальниці, вимушені масово позбуватись корів», – розповідає мешканка Пальчика.

Тримати корову нині не просто не вигідно, а ще й собі на збиток. Весь рік трудишся: заготовляєш сіно, купуєш корм, порпаєшся в багні, а дохід з твоєї праці отримують інші.

«Як так? – дивуються в Луківці. – Хіба можна пити ту розбавлену хімію, що продають в магазині? А коштує, ніби щось путнє: 30-35 гривень за 800 грам! Це тоді, коли селянину платять 6 гривень (літр) за добірне смачне якісне молоко з високою жирністю!»

Як розповідають селяни, з нового року заготовачі знизили ціну, бо дорожче купувати їм не вигідно. Зауважимо, ринкова ціна домашнього молока значно вища (від 20 гривень за літр), але не кожна власниця корівки має час та можливість збувати товар на базарі або продавати вдома.

Інша напасть – приватизація луків. Так, зокрема, вже другий рік розорюється беріг між Пальчиком та Луківкою, що довгий час був громадським пасовищем. Два села тут випасало корів. Але коли дійшло до поділу землі, з селянами ніхто не порадився. Берег «розпаювали» між тими, хто спритніший.

«Років 5 тому в Луківці було 64 корови, нині залишилось 11. В Пальчику було три череди, понад 100 корів. Зараз, добре, як десяток назбирається. Люди масово здають худобу, бо нема де випасати, заготовляти сіно. Скоро взагалі без корови на селі залишимось», – скаржаться місцеві селяни.

Ще один фактор занепаду тваринництва – старіння сільського населення. Молодь виїжджає. Покоління, що доглядало корів, старіється. Нема сил вправлятися з худобою. Втім, якби не попередні чинники, якби труд селянина гідно оцінювався, якби зберегли для тваринництва хоча б під оренду луки, у села б було майбутнє. Адже не всі мріють жити в місті чи працювати в офісах, і поміж молоді є такі, хто любить і цінує провінційне життя.

Радує, що хоч у Бродецькому люди відстояли частину пасовища, взявши його в оренду під випасання.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На Лисянщині вважають за удачу потрапити на молочну ферму

23.01.2022 14:40
Переглядів: 1619
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.