Катеринопільчан турбує благоустрій кладовищ

Мешканців Катеринополя на Черкащині хвилює благоустрій місцевих кладовищ. Так склалося, що на них завжди було мало порядку. Комунгосп у селищі один, кладовищ кілька: Кутянське, Куликівське, Студінське, Низянське, Гончарівське, Вовкотрубівське (на Гишвалах). Співробітників у комунальному підприємстві не так і багато, а робіт на цвинтарях завжди вистачає. В попередні роки були спроби залучати населення на толоку, але майже завжди провальні. Катеринопільчани до такого виду робіт не звиклі. Причепурили могили родичів, посадили квіти, та й годі. Інша річ – люди на селах. Там комунгоспу немає, надіятись ні на кого, тож прибирають і село, і цвинтар самі на чолі зі старостою. Хто слідкує за соцмережами, бачив, як активно проводились суботники в Шостаковому, Вербовці, Гончарисі. Катеринопільським кладовищам такий благоустрій навіть не снився. «А чому це ми маємо цвинтар прибирати? – дивується 40-річна мешканка селища Надія. – Є комунгосп, селищна рада з непоганими зарплатами, хай прибирають, організовують, наймають, залучають, оплачують, з нас і своїх турбот вистачає. Хай хоч чимось корисним займуться, не тільки землю ділять». Схожої думки й місцевий активіст Олександр Гегедош. «Провідав померлих на Куликівському кладовищі смт. Катеринопіль, – пише чоловік у соцмережі фейсбук, демонструючи світлини з пригорнутим сміттям на цвинтарі. – Невже поховані заслуговують на таке ставлення від живих? Ось таке господарювання керівників відповідальних за благоустрій. Так, на думку керівника, повинна виконуватися робота. На даний час на цій (прибраній) території проходять поховання».

Керівник комунгоспу Петро Підгірний з відповіддю не забарився. «Восени 2021 року було прибране дане кладовище, – коментує. – Крім сміття з кладовища, сюди було нанесено бур’яни з городів та тверді побутові відходи з дворів. Цікаво, де ви діваєте своє сміття з двору та подібні вам «активісти», адже договір на вивезення сміття у вас відсутній. Через таких, як ви, створюються стихійні сміттєзвалища, попробуй за вами встигнути прибрати. А картинка явно не цьогорічна, адже зараз засніжено. Тож треба дбати про чистоту селища разом».

Ми запитали в Олександра, куди він вивозить сміття й коли робив згадуване фото. З’ясувалось, що сміття чоловік сортує й при нагоді здає на переробку у Звенигородці. Щодо фото, пояснив чоловік, воно зроблене в кінці листопада після другого прибирання кладовища комунгоспом. Олександра обурює, що восени Куликівський цвинтар відповідно до договорів прибирався двічі, на це затратили понад 50 годин (орієнтовно 6 робочих днів по 8 годин) і понад 15 тисяч гривень, а по факту, копаючи могилу померлому, людям довелось розкопувати пригорнуте сміття.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: На Катеринопільщині підлітки розгромили кладовище

28.01.2022 10:40
Переглядів: 767
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.