На Катеринопільщині відроджують моду на хустку

На Катеринопільщині Звенигородського району пропагують українську хустку. За часів радянської влади хустки принципово витіснялась із модного вжитку. На зміну їм прийшли хутряні шапки, за якими, власне, й пізнавали мешканців Союзу за кордоном. Хустки жінки одягали переважно в селі, і то не «на вихід», а під час роботи, зокрема на городі чи в полі. Тож за ними на довгий час закріпився статус «селянського одягу». Міські модниці навіть соромились закутуватись, щоб не виглядати по-селянському або «як бабусі».

Часи змінюються, і вже зараз розуміємо: поганий тон – це якраз одягати хутро. Як кажуть сучасники: «носити цвинтар на собі». А от хустки – це зручно, гарно, стильно, модно і навіть, до певної міри, магічно. Адже хустка не лише підкреслює жіночність, а й служить (подібно вишиванці) оберегом.

«Хустка – це наш оберіг, наш символ, започаткований у далекому минулому з чистого полотна наміток та обрусів, що пройшов шлях удосконалення до витворів народного мистецтва із збереженням сакральності та значимості. Нині хустки й далі залишаються частиною вбрання або аксесуаром до нього як жінок, так і, у деяких формах, для чоловіків. Мода на хустки відроджується. Ними дедалі більше цікавляться. Їх вивчають і повертають до повсякденного гардеробу», – зауважує краєзнавець з Мокрої Калигірки, завідувач музею Людмила Дідук.

«Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку, а дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм», – наголошують у Катеринопільському краєзнавчому музеї.

Аби відродити призабуте й сокровенне, у Катеринополі провели флешмоб «Зроби фото з хусткою». В ньому взяли участь місцеві артисти, культурні діячі, школярі, дошкільнята, представники всіх вікових категорій. З особливим інтересом закутувались та замотувались у хустки найменші учасники.

Схожий захід провели також у музеї культури та побуту Мокрокалигірського ліцею, де дітей познайомили з історією української хустки, навчили різним способам зав’язування хусток та сповивання в них ляльок.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Вишивка – наша прадавня грамота

15.12.2021 08:49
Переглядів: 1449
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.