Катеринопіль можуть перейменувати

Селище Катеринопіль на Черкащині можуть перейменувати. Національна комісія зі стандартів рідної мови рекомендує змінити цю назву або ж обґрунтувати, що вона не має зв’язку з російським імперіалізмом, як-то подається в офіційних версіях її походження, де стверджується, що містечко було перейменоване на честь російської імператриці Катерини ІІ.

Уже довгий час професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка уродженець Катеринопільщини Михайло Наєнко пропонує повернути Катеринополю історичну назву – «Калниболота». Однак більшість катеринопільчан рішуче проти цього протестує, запевняючи, що можливо селище назвали на честь Шевченкової Катерини або ж тому, що тут мешкало багато Катерин.

Про «багато Катерин» – це обивательський сміх, – вважає Михайло Кузьмович. В його праці «Катеринопіль чи Калниболота: базар, містечко, Шевченків Тікич і романтична «ЛЯЛЯ». Штрихи до спогадів у спогадах» (Київ, 2022)» згадується, що на честь Катерини ІІ названо і Катеринопіль, і Катеринодар, який у 1920 році більшовики перейменували на Краснодар. А Катеринопіль так і залишився. «Історично ж, – розповідає професор, – Краснодар був Новою Січчю, і заснували його козаки, які емігрували після руйнування тією ж Катериною ІІ Запорозької Січі (1775). Деякі з них перебралися за Дунай (Задунайська Січ), а інші – на Північний Кавказ».

У будь-якому разі згідно з процедурою катеринопільчани під час громадського обговорення зможуть самі підібрати варіанти назв та обрати найкращу. Головне, щоб не пересварилися!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: «Полковнику – все, людям – закон»: жителі багатоквартирного будинку у Тальному нарікають на поліцейського чиновника, який зробив парковку на клумбі біля багатоповерхівки

Читайте нас також в Telegram!

29.06.2023 11:22
Переглядів: 2688
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.