Табори смерті: концтабір

Аушвіц (Освенцим)

Це один із найбільших концтаборів Другої світової війни. Табір складався із мережі 48 локацій, які підпорядковувались Освенциму. Саме в Освенцим відправляли перших політв’язнів у 1940 році.

А вже з 1942 року там почались масові знищення євреїв, циган, гомосексуалістів та тих, кого нацисти вважали “брудними людьми”. За день там могли вбити близько 20 тисяч людей.

Основним способом вбивтсва були газові камери, однак люди також масово вмирали від перевтоми, недостатнього харчування, поганих умов життя та інфекційних захворювань.

За статистикою, цей табір забрав життя 1,1 мільйона людей, 90% з яких були євреями

Белжець‘ class=’aligncenter’/>

Нацисти у 1940 заснували цей табір виключно для циган, однак вже у 1942 році там почало масово вбивати євреїв. Згодом там закатовували поляків, які виступали проти нацистського режиму Гітлера.

Загалом у таборі загинуло 500-600 тисяч євреїв. Однак до цієї цифри варто додати ще загиблих циган, поляків та українців

Євреїв у Белжеці використовували як рабів для підготовки до військового вторгнення в Росії. Табір був розташований на території неподалік від кордону з Україною, тож у в’язниці загинуло чимало українців, які проживали у цьому районі.

Хелмно‘ class=’aligncenter’/>

В цей табір, окрім євреїв, також масово депортували звичайних поляків із гетто Лодзя, продовжуючи процес германізації Польщі. До в’язниці не ходили поїзди, тож полонених туди доставляли на вантажівках або вони вимушені були йти пішки. Багато гинуло ще по дорозі.

За статистикою у Хелмно загинуло орієнтовно 340 тисяч людей, практично усі – євреї

Окрім масових вбивств, у “таборі смерті” також проводили медичні досліди, зокрема хімічної зброї.

Дахау‘ class=’aligncenter’/>

Табір збудували недалеко від Мюнхена в 1933 році. Спочатку туди відсилали усіх противників нацистського режиму та звичайних в’язнів.

Однак пізніше в цю тюрму потрапляли усі: там навіть були радянські офіцери, які очікували на страту.

Євреїв туди почали відсилати у 1940 році. Для того, аби зібрати більше людей, на території південної Німеччини та Австрії було збудовано близько 100 інших таборів, які були підконтрольні Дахау. Саме тому цей табір вважають найбільшим.

Нацисти вбили в цьому таборі понад 243 тисячі людей

Після війни ці табори використовувались як тимчасове житло для вимушено переселених німців.

Берген-Бельзен‘ class=’aligncenter’/>

Цей табір в Німеччині був збудований як в’язниця для військовополонених. Там утримували близько 95 тисяч іноземних в’язнів.

Євреї там також були – їх вимінювали на якихось видатних німецьких полонених. Тому очевидно, що цей табір не був призначений для винищення. Спеціально там нікого не вбивали та не катували.

Щонайменше у Берген-Бельзені загинуло 50 тисяч людей

Однак через брак їжі та ліків, а також антисанітарійні умови, багато хто в таборі помер через голод та хвороби. Після звільнення в’язниці там знайшли близько 13 тисяч трупів, які просто валялись повсюди.

Захисники Константинополя забули зачинити ворота

Видатний вчений Петро Кралюк назвав українські землі, які поцупила Росія