За інсуліном у чергу з-під крапельниць

Медична реформа в дії. У Ватутіному люди знову сутками стоять у черзі за безкоштовним інсуліном.

Пам’ятаю, з якою надією та оптимізмом хворі на цукровий діабет реагували на репліку в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун у жовтні 2018-го, що з 2019-го року держава повністю, 100%, візьме на себе витрати із забезпечення їх інсуліном.

«Фінансування препаратів для пацієнтів, які потребують інсулінів на 2/3 покривалося державною субвенцією, одна третина – за кошти місцевої влади. Регіони показали свою неспроможність покрити навіть цю одну третину. З 2019 року вже не буде таких проблем з місцевою владою, що вона не хоче фінансувати закупівлю інсулінів», – обіцяла Супрун.

І ось, як-то кажуть, не пройшло і півроку, а безкоштовного інсуліну знову на всіх катастрофічно не вистачає.

«2 серпня 2019 року, Черкаська область м. Ватутіне, люди, які хворі на цукровий діабет, не можуть отримати інсулін. Люди цілу ніч стоять під аптекою, щоб отримати інсулін, але більшій половині не вистачить (в м. Ватутіне 131 хворий на цукровий діабет, а отримати інсулін зможуть близько 50 осіб), а люди не можуть жити без інсуліну! SOS !» − написав депутат Ватутінської міськради Олег Ступник та виклав відео в мережу, як діабетики сутками чатують під аптекою. В основному пенсіонери, які неспроможні купити собі ці дороговартісні, але життєво-необхідні ліки. Втім, поміж ватутінських інсулінозалежних є, звісно, й люди середнього покоління, і, навіть, діти. Одна жінка прийшла зайняти чергу з лікарні, з-під крапельниць.

Обурений такою бездіяльністю високопосадовців Олег Ступник викликав поліцію, аби зафіксували факт та внесли відомості до ЄРДР, а також скинув відео з даною подією на адресу Черкаської ОДА.

Нагадаємо: не отримавши вчасно ін’єкцію з інсуліном, інсулінозалежна особа може впасти в діабетичну кому і померти.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

07.08.2019 23:32
Переглядів: 934
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.