«Я свій авторитет не продаватиму за їхні подачки»: директор Звенигородської райлікарні розповів про закулісся пандемії - Вісті Черкащини

«Я свій авторитет не продаватиму за їхні подачки»: директор Звенигородської райлікарні розповів про закулісся пандемії

Після спаду страху й ажіотажу навколо теми коронавірусу, ціни на медичні прилади та засоби захисту значно впали. Про це розповів директор Звенигородської районної лікарні Вардан Айрапетян. Раніше вартість кисневих концентраторів перевалювала за 50 тисяч гривень. Зараз їх пропонують за втричі менший цінник.

Ціни зараз дуже впали на апарати, – розповідає Айрапетян. – Наживалися ті, хто й завозив їх. А нас поставили в такі умови, що ми не могли нікуди подітися. Гроші дали й вимагали, аби ми постійно купували. Я казав тоді, що потрібно зробити перерву в закупівлях. Нам всього вистачало. Але ж проблема в тому, що зробиш перерву і вже нічого не зможеш придбати. Бо гроші заберуть назад. Та й проблема ж була не лише в ціні, а й в наявності концентраторів.

Аби не купувати прилади втридорога, керівнику лікарні доводилося грати на жадібності продавців.

Ми купували апарати в 4-5 місцях, – продовжує головний лікар. –  Деякі лікарні брали в 2 постачальників. Робив так, аби взяти по меншій ціні. Якщо купуєш в одних і тих же, то зрозуміло, яка там вартість. А я торгувався. Грався з ними в «котика і мишку». Зрештою, ті, хто брав по 45 тисяч за один концентратор, я брав по 38 тисяч. Їм же треба було «спихнути» товар, бо понавозили стільки, що не знали куди подіти. На самому початку концентратори продавалися по 60 тисяч. Це прості. Зараз їх можна взяти приблизно за 28 тисяч. Ними торгували виключно приватні підприємці. А було б  правильно, якби держава купила і розповсюдила.

На початку пандемії захисні медичні маски також продавали по завищених цінах. Деякі постачальники намагалися запропонувати директору «відкат», аби придбав їхню продукцію.

Нам маски перший час пропонували по 50-60 гривень. Ми не купували, – пояснює Айрапетян. – Подумали, що ми краще самі будемо шити. Потім ринок наситився і ціна почала падати. Нещодавно пропонували по 1 гривні 25 копійок за одиницю, якщо придбати від 10 тисяч. Кажу, мені не треба. В мене поки достатньо масок, а вони стоятимуть із зупиненим виробництвом. Продаватимуть по 75-80 копійок за штуку, тоді побачимо. Деякі казали: «Ми вам «відстебнемо» деяку копійку». Це щоб я купував у них. Воно мені не треба. Я свій авторитет не продаватиму за їхні подачки. Послав їх якомога далі.

Нещодавно один із нардепів припустив, що кисневі концентратори доведеться викинути після закінчення пандемії. Вардан Айрапетян це заперечує. Каже, потреби в цьому не буде, бо прилади не є зараженими. Ними лікарні зможуть користуватися й далі.

Сергій РАДЧЕНКО

11.03.2021 17:58
Переглядів: 17
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.