Убивці двох людей дали 4 роки (ексклюзив)

4 серпня у Звенигородському районному судді відбулося слухання справи Ужвенка Максима Миколайовича, жителя села Рубаний Міст Лисянського району, який 23 травня цього року, в стані алкогольного сп’яніння, збив двох людей на смерть на автобусній зупинці в селі Ризине Звенигородського району. Вирок суду, із урахуванням пом’якшувальних обставин, під головуванням судді Дар’ї Сакун – 4 роки позбавлення волі й 3 роки позбавлення права керувати транспортними засобами (ч. 3 ст. 286 КК та 69 КК України). Відлік терміну розпочато з 25.05 2016, тобто з часу тримання підсудного в слідчому ізоляторі, де один день перебування прирівнюється до двох днів ув’язнення.

Ось що розповіли рідні загиблих перед слуханням.

Оксана Буряк, 30 років, внучка і племінниця потерпілих:

“Він збив мою 78-річну бабусю ─ Галину Романівну Усатюк та 54-річну тітку Людмилу Платонівну Воропаєву. Їхав на автомобілі “ВАЗ-2107″, був дуже п’яний (показник – 2, 8 проміле). Казав, що посварився з кумом, купив пляшку горілки й пляшку пива в селі Озірна, випив і поїхав через Ризине в Рубаний Міст, додому. На зупинці десь близько 7-ї години вечора збив двох моїх родичок, а двоє – 59- річний Володимир Платонович Усатюк та 28-річний Тимур Сергійович Воропаєв за малим ледь успіли відскочити. Бабуся Галя померла на місці, а тітоньку він протягнув автомобілем ще 8 метрів пеньками, поки не врізався у вербу. Щоб дістати тьотю Люду, довелося підіймати машину, проте вона була ще жива, померла в лікарні в реанімації”.

Людмила Бабій, 66 років, сестра загиблої Галини Усатюк:

“Люда дуже мучилася, стогнала в реанімації, з рідних туди нікого не пускали, її, мов перекрутили через м’ясорубку, місця живого не було. Та й тіло сестри було в такому ж стані. Поховали ми їх на одному цвинтарі, в одній могилі. Перед похороном приїжджали дружина та мати Ужвенка. То що ми їм могли сказати? Приїхали, подивились, та й поїхали. А після поховань дали нам відшкодування за похорон – 24 тисячі гривень. Та й усе, нема родичів. А Ужвенку в селі такі характеристики понаписували всі, ніби він не обвинувачуваний, а Герой України”.

Катерина Подбітова, родичка загиблих, 49 років:

“Люда з сином Тимуром приїхала в гості з Криму до матері – баби Галі. А в той день вони зібралися від’їжджати назад, Галина Романівна та Володимир Платонович (Людин брат) їх проводжали, стояли на зупинці чекали автобуса, та не дочекалися. Людмила Платонівна з матір’ю загинули. Попередньо ніби планують обвинувачуваному дати 6 років. На наш погляд, це дуже мало. Адже він був п’яний за кермом, та ще й збив двох людей”.

У залі суду суддя Дар’я Сакун оголосила, що відбувається останнє слухання у справі й дала слово підсудному.

Максим Ужвенко, 32 роки, тракторист, звернувся до суду та родичів загиблих, стоячи на колінах, плакав :

“Я дуже щиро каюся в тому, що я натворив. Я не хотів принести скільки горя нікому. Вибачте мені, будь ласка! Я ніколи більше не питиму цієї горілки. Дуже благаю, не карайте мене суворо. Я хочу ростити своїх дітей на волі. Дайте мені таку можливість. Я не хочу в тюрму!”

Дружина підсудного розповіла нам, що дуже вболіває і за чоловіка, й за те, що трапилось:

“Він непогана людина. Він узяв мене з двома дітками, ставиться до них, як до рідних, повністю забезпечує, аліменти від попереднього чоловіка я не отримую. Також у нас є спільна дитина, яку він теж дуже любить. Крім нього про нас немає кому піклуватися, оскільки в мене роботи немає” .

Після перерви суддя, врахувавши пом’якшувальні обставини (щире каяття обвинувачуваного, допомогу слідству, матеріальні відшкодування, зроблені родині загиблих, те, що підсудний вперше притягається до відповідальності, а також, що на утримані в нього є неповнолітні діти та непрацездатні батьки, що сторона потерпілих (Володимир Платонович Усатюк) підписала відмову від матеріальних претензій), оголосила вирок, який можна буде при потребі оскаржити в Черкаському апеляційному суді.

Цей вирок друзі та родичі загиблих зустріли вигуками: “Ганьба!” та “Ми це так не залишимо!”

Олександр Зацарінний, колишній боєць батальйону “Айдар”, депутат міськради: “Це жах! За вбивство двох людей у нетверезому стані дали термін 4 роки тюрми, по 2 роки за кожного, пийте, люди добрі, на здоров’я. Ну ні, це тільки початок, ми це так не залишимо!”

Олександр ГРИГОРУК

04.08.2016 19:11
Переглядів: 1849
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.