У Звенигородці згадали про «передвиборчу гречку»

Фото з інтернету

Теоретично завдяки новому виборчому Кодексу «передвиборча гречка» та інші речі, що, як правило, супроводжують вибори, мали б канути в Лету, оскільки явище підкупу виборців врегульоване досить великими штрафами. Але…

Дзвонить у двері сусідка і тицяє якісь папірці:

-Ось, підпишіться!

– Що це? – запитую.

– Що-що! – Лавочка у нас під будинком поламана?

– Поламана, – відповідаю.

– А дитячий майданчик? – починає з вона загинати пальці правої руки. – А двері у під’їзд? А …

– Але ж у будинкоуправління ми вже відіслали звернення, – починаю врешті розуміти, про що йдеться.

– Яке там будинкоуправління? – Це до кандидатів звернення. До кандидатів на посаду голови Звенигородської ОТГ. Ось читайте. І розписуйтеся, бо мені ще пів будинку обійти треба!

Читаю.

«Просимо Вас, як кандидата на голову нашої ОТГ, відремонтувати…» . Далі – перелік того, що має зробити претендент на керівне крісло. І обіцянка:

«Тоді віддамо свої голоси за Вас».

– Але ж тут звернення до чотирьох можливих кандидатів, – передивляюся папірці. – Можливих, бо вони ще не зареєстровані. А коли і були б зареєстрованими, то цим самим ми штовхаємо їх на порушення законодавства про вибори.

Одним словом, відмовився я підписатися під тими чолобитними. Через що і дивляться на мене, як на ворога народу, мешканці нашого будинку. Ще й дружина «пиляє»: знайшовся, мовляв, один законослухняний…

А звернення від нашого будинку вже пішли до адресатів. І не тільки від нашого. Поцікавився, як зреагували вони на те. Виявилося, що двоє з них дійсно змагатимуться за посаду голови об’єднаної громади й відповіли, що таки поставлять нові лавочки біля кількох багатоповерхівок, хоч строків не назвали.

Ось так, з кожним днем виборці починають спокушати політиків, даючи їм зрозуміти, що «на халяву» надіятися нічого. І технології «добрих справ» цього разу залишаються традиційними: дитячі майданчики, благоустроєні двори біля багатоповерхівок, спортивні змагання та вручення нагород кращим спортсменам. І ще багато чого іншого. Фактично, все це легально і не вважається агітацією, допоки не пройшла реєстрація кандидатів. Але й після реєстрації заборонити таку «благодійність» дуже складно, особливо якщо вона здійснюється не від імені кандидата, а його благодійним фондом.

Попереду ж нові спокуси, зокрема нелегальні доплати членам виборчкомів. Витрати на виборчу кампанію цьогоріч скоротили у 2,5 рази. Тож грошей може вистачити лише на друк бюлетенів. А чим платити за роботу членам виборчих комісій? Не виключено, що гроші їм «додадуть» представники різних партій. З певною, зрозуміло, умовою…

Микола ЛИСТОПАД

06.09.2020 11:32
Переглядів: 2191
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.