У Звенигородці вже базарують й на території підприємства, що належить товариству сліпих - Вісті Черкащини

У Звенигородці вже базарують й на території підприємства, що належить товариству сліпих

В ході відкриття значно розширеного міського ринку, проблему з стихійною торгівлею на прилеглій до нього вулиці В’ячеслава Чорновола було вирішено. Щоправда, деякі з тамтешніх підприємливих мешканців стали торгувати тим чи іншим дрібним товаром просто зі своїх дворів. Проте це не суперечило загальноприйнятим  правилам і вимогам карантину на час епідемії коронавірусу – головне, проїжджа частина вулиці була вивільнена для проїзду автотранспорту. А нещодавно торгівля розгорнулася й у дворі учбово-виробничого підприємства УТОСу (Українського Товариства сліпих), розміщеного на цій же вулиці. Територія підприємства від воріт до виробничих і складських приміщень – сотні квадратних метрів, отож розвернутися торговому люду є де. Торгують тут фруктами, овочами, молоком, сиром, іншими продуктами. А он – цілі ряди з промисловими товарами. Справжній тобі ринок!

– На «старому» ринку нас відтіснили аж в останні ряди, – розповідає  жінка, яка продає молочні продукти, – тому покупців до нас пробивалося мало. А тут конкуренції немає. До того ж і плата за торговельне місце значно менша.

– Там би я стояла зі своїми помідорами й цибулею до обіду, – вторить їй сусідка, – тут же за кілька годин майже спродалася…

Задоволені «новим базаром» і жителі міста, передусім пенсіонери, які мешкають на центральних вулицях: не треба далеко ходити і ніякої штовханини.

– Не все тут, правда, є, – чуємо від літніх жіночок, які тільки-но прицінювалися до кавунів, – і вибір невеликий. Проте з нашими пенсіями і того досить.

Вигоду від надання в оренду існуючих площ під торгівлю мають і самі господарі УВП УТОС, основною метою діяльності якого є захист інвалідів по зору, їх трудова, соціальна та медична реабілітація. Як йдеться у наказі директора підприємства Ігоря Стеценка, рішення про відведення території під торгівлю прийняте «в зв’язку зі скрутним становищем  Звенигородського УВП УТОС та з метою поповнення обігових коштів». Адже давно вже канули в Лету ті часи, коли звенигородські інваліди по зору, успішно займаючись виробництвом деяких товарів народного споживання, мали відповідні заробітки та належним чином облаштовували свій побут й дозвілля. Мали вони зокрема і власний магазин та клуб, в якому діяли гуртки художньої самодіяльності. Тут навіть працювала «міні-поліклініка» – медпункт, забезпечений необхідними медикаментами. Та поступово продукція «утосівців» – ті ж, скажімо, прищіпки для білизни, шпильки для волосся чи інші вироби з дроту, вже не мала такого попиту, як раніше, а випуск чогось нового вони не освоїли. Тому і в цехах, і в адмінприміщенні тривалий час панує безгоміння, плин життя тут ніби зупинився. Тепер же територія певною мірою ожила і колективу перепадає якась копійчина за надання торговельних місць.

Проте в ході перевірки працівниками районного управління Держпродспоживслужби та правоохоронцями тут було виявлено низку упущень. Перевіряючими вказано зокрема на відсутність правового  рішення та відповідних умов для ведення торгівлі, відсутність відповідної угоди злабораторією, котра має здійснювати ветеринарно-санітарну експертизу продукції тощо. Відмічене й неналежне дотримання карантинних вимог, передусім так званого «маскового режиму».  Характерно, що в УВП УТОС не вбачають у цьому своєї вини й посилаються на вже згаданий вище наказ директора підприємства, пункт 4 якого гласить: «Попередити орендаря, що за порушення карантинних, санітарно-гігієнічних, протипожежних вимог, нормативно-правових актів України, а також податкового законодавства України, виявлених контрольними органами, він несе особисту відповідальність перед Законом згідно чинного законодавства України».
Виходить, отже, що керівника ринку, який мав би відповідати за порядок на ньому, немає, а з всіма претензіями слід звертатися до того чи іншого підприємця який торгує тут? І все ж перевіряючим не залишилося нічого іншого, як рекомендувати директорові підприємства «забезпечити умови для проведення торгівлі харчовими продуктами відповідно до Закону України «Про безпечність харчових продуктів».

З того часу минуло вже більше трьох тижнів. І що ж? На «новому ринку» так нічого й не змінилося, жвава торгівля триває.

Михайло НЕЧАЙ

14.09.2020 11:46
Переглядів: 2216
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.