У заповіднику на Звенигородщині опановували секрети петриківки
У селі Шевченковому в Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» на Звенигородщині нещодавно відбувся творчий захід, приурочений закриттю всеукраїнської виставки робіт майстринь петриківського розпису. На нього завітали вчителі та вихованці місцевих навчальних закладів.
Присутні мали змогу не лише насолодитися роботами українських майстринь, а й зазирнути в таїну цього виду мистецтва. А майстриня петриківського розпису Лілія Зоркіна з Моринців радо поділилася своїми творчими секретами з учителями та дітьми.
«Розпис – це не тільки прикраса, а й своєрідна символічна мова народного мистецтва. Найбільшого поширення декоративні розписи набули у селі Петриківка, що на Дніпропетровщині. Петриківському розпису притаманні різні типи мазків, які традиційно називають «гребінчиком», «зернятком», «горішком», «вусиком», «перехідним мазком». Майстерне поєднання цих елементів із зображенням квітів, фруктів, ягід, птахів народжує неповторні заворожуючі картини. Кожна робота – це фантастичне бачення майстром царства природи. Цей вид мистецтва десятиліттями передається з покоління в покоління, збагачується досвід, удосконалюється техніка. І на сьогодні петриківський орнамент став художньою візитівкою України», – наголошують у заповіднику.
Тож шануймо, плекаймо свою культуру й традиції.
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: Мав за честь представляти Україну: Ігор Новицький про свою участь у Глобальному форумі продовольства та сільського господарства