У ліцеї на Звенигородщині відбувся Тиждень народознавства: варили кутю, провели вікторини, спілкувались з майстринею

У Шевченківському мистецькому ліцеї «Колорит» на Звенигородщині відбувся Тиждень народознавства, під час якого учні отримали можливість глибше й на практиці познайомитись із народними обрядами та традиціями, насамперед різдвяними.

Як інформують у закладі, діти вчилися готувати кутю – головну страву святкового столу, дізнавалися про її символізм та значення, пекли пиріжки та варили вареники.

Упродовж тижня вихователі проводили години спілкування з учнями, вікторини, ігри, завдяки яким діти дізнались, як співали раніше колядки, що означає різдвяна зірка, чому українці плетуть дідуха.

«Особливим гостем тижня стала народна майстриня Марія Лоскучерева, яка не лише подарувала до нашої народознавчої світлиці дідуха, але й розповіла про його глибоке символічне значення як оберега та символу достатку, миру й злагоди для української родини», – наголошують у ліцеї.

«Дуже КРУТО, що є у школі місце – наша народознавча світлиця, яка дуже точно відтворює побут автентичної української хати. Дякуємо нашому вихователю Ірині Олійник, яка зберігає і оберігає ці традиції, щоб ділитися ними зі школярами та привчати до них молоде покоління українців», – коментує директорка Лариса Яровенко.

Щасливі покоління, які мають тісний зв’язок зі своїм родом та народом!

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Куусамо й Тальне: спільні кроки до майбутнього

Читайте нас також в Telegram!

30.12.2024 09:53
Переглядів: 327
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.