У громаді на Звенигородщині реалізували проєкт пришвидшеного сушіння деревини
У Шевченківській громаді на Звенигородщині, де проживає майже 5 тисяч мешканців, дбають про економію та енергетичну незалежність. Тому тут з’явилась інноваційна сушарка.
Відомо, що дешевшою альтернативою газовому опаленню є дров’яне. А ще краще, коли відходи санітарної обрізки дерев можна використати для обігріву. Про це замислились у Шевченковому на Черкащині й задумане втілили.
Спершу завдяки інфраструктурній субвенції придбали подрібнювач гілля. Щепу планували використовувати для опалення комунальних закладів. Але, на жаль, з’ясувалося, що сира подрібнена деревина без сторонньої допомоги не висихає, а пріє. Виникло питання, як просушити щепу. Так прийшли до проєкту «Суходров», який вдалося втілити через співфінансування – коштом громади та благодійників. Загальний бюджет – 134 500 грн.
В процесі реалізації проєкту створили інноваційну сушарку (оцинкований контейнер, утеплений мінватою та обладнаний дзеркалами) потужністю на 25 кубів щепи.
«Технологія, яку ми з партнерами реалізували в Шевченківській громаді, ще не застосовувалася в Україні. Вона нова. Команда учасників проєкту знайшла спосіб, як вигнути дзеркала, щоб можна було зібрати сонячне тепло й застосувати його для просушки», – розповів журналістам голова громади Сергій Смалько.
Проєкт пілотний, тому учасникам доведеться ще певний час самотужки вивчати його можливості, потужності та за необхідності вдосконалювати. У планах – використовувати контейнер також для сушіння овочів, фруктів, ягід, грибів тощо.
Крім того, задля посилення енергетичної незалежності у Шевченковому планують також придбати екструдер для виготовлення паливних брикетів.
Майбутнє за новими технологіями! Навчаймось!
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: Небайдужі жителі Тальнівщини за рік перерахували військовим близько 6 млн гривень та закрили більше сотні потреб