У громаді на Звенигородщині демонстрували «КІНО заради Перемоги»

23 червня у Водяницькій громаді Звенигородського району на Черкащині за сприяння Офісу Президента України спільно з «Держкіно», Асоціацією «Дивись Українське», БФ «МХП-Громаді» провели значущий культурно-просвітницький захід – показали культовий український фільм «Кіборги» (2017 року) режисера Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит про героїчну оборону Донецького аеропорту. Ця стрічка увійшла до сотні найкращих фільмів у історії українського кіно.

В її основі – наша сучасність, російсько-українська війна, бої за Донецький аеропорт, що тривали з вересня 2014 року майже до кінця січня 2015 року. Фільм розповідає про незламних українських воїнів, які, попри дозвіл відступити, героїчно тримали оборону. Вони різні за освітою, статусом, подекуди світоглядом, але всіх їх об’єднує глибока відповідальність перед рідною землею та мрія про вільну щасливу справедливу Україну.

Показ фільму відбувся на лоні природи у Водяниках. Представити його та поспілкуватись із глядачами приїхав сам режисер.

«Можливо комусь може здатися, що ці події й так широковідомі, і непотрібно сьогодні розповідати про те, як усе відбувалося. Але мудрі люди кажуть, що незнання своєї історії, зокрема історії початку захисту України, не звільняє людину від її наслідків. І тому ми повинні пам’ятати історію не тільки сучасної війни, а просто пам’ятати свою історію, свої традиції, пам’ятати, яке наше небо, яка наша земля. А земля дійсно прекрасна. Я не вперше на Черкащині, але вперше тут, і та краса, поміж якої ви живете, неймовірно надихає, мотивує жити далі. Фільм «Кіборги» створений на документальній основі. Сценарій написала чудова українська драматургеса Наталка Ворожбит. І написала вона його за спогадами реальних людей. І потім, кожного знімального дня, на нашому знімальному майданчику були присутні ті люди, ті наші захисники, кого ми знаємо як кіборгів», – розповів Ахтем Сеітаблаєв передісторію створення стрічки.

Підтримати український кінематограф приїхав також уродженець Водяників, а нині ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

«Українці показали собі й всьому світу, що ми є не лише сильними, а й талановитими. Сьогодні в Україні звучить українська музика, демонструють вітчизняні фільми. Добре, що є благодійні організації, які підтримують нашу культуру. Переможний дух потрібно підтримувати не тільки на фронті, а й в тилу, щоб у цих непростих умовах ми могли і працювати, і творити, і допомагати ЗСУ», – наголосив Олександр Володимирович.

Переглянути фільм зібралось до 300 людей. Літній кінотеатр в Совиному Яру був заповнений. Поміж глядачів – мешканці Водяницької громади, навколишніх сіл і навіть Звенигородки. Не забули організатори й про дітей: їм показали мультфільм та увесь вечір для них працювали майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок і патріотичних браслетів від Віти Очеретяної та Анни Білявської. Паралельно майстрині-волонтерки продавали панамки, пошиті в громадському просторі «Макітра» села Чижівки. Вторгували 1259 гривень, що підуть на тканину, з якої шитимуть білизну для бійців ЗСУ.

«Захід надзвичайно цікавий. Все дуже добре організовано, для діток показали цікавий мультфільм, переглядали його, ласуючи безкоштовним морозивом. Люди могли вільно поспілкуватися з режисером фільму Ахтемом Сеітаблаєвим, сфотографуватися. Фільм важкий, не можна було стримати емоцій, дивлячись на руїни Донецького аеропорту, і думати, скільки хлопців поклали там своє життя», – поділилась враженнями мешканка громади Валентина Кваша.

«Особисто мені захід сподобався. Був режисер стрічки. Ми з ним познайомилися, поспілкувалися. Хороший чоловік, простий у спілкуванні. Була програма для дітей та дорослих. Малеча дивилася мультфільм, старше покоління – «Кіборги». Фільм важкий, але обов’язковий до перегляду. Для дітей були солодка вата та морозиво за рахунок сільради й благодійного фонду», – розповів голова Водяницької громади Руслан Каюк.

Головний меседж заходу прозвучав зі сцени від голови Асоціації «Дивись українське!» Андрія Різоля, що нинішня війна принципова, окупанти прагнуть знищити українську націю, тож кожен із нас має щось робити на своєму фронті боротьби.

Саме тому подібні кінопокази, живе спілкування з вітчизняними митцями, культурою є важливі, адже вони об’єднують людей та правильно розставляють акценти.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: «Полковнику – все, людям – закон»: жителі багатоквартирного будинку у Тальному нарікають на поліцейського чиновника, який зробив парковку на клумбі біля багатоповерхівки

Читайте нас також в Telegram!

26.06.2023 15:01
Переглядів: 1157
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.