Співали, веселились, освідчувались: на Звенигородщині відгримів «Шефест»

У Моринцях на Звенигородщині закінчився відомий на всю країну «Шефест». Минулий рік захід не відбувся через пандемію. 2019-го року також були проблеми з організацією. Тому фестиваль 2021-го став для багатьох поціновувачів ковтком свіжого повітря. Мистецьке свято стало чи не одним з найкращих за останні роки, розповідають відвідувачі. Цьогоріч, окрім звичної музичної сцени, організатори подарували ніч акустичної музики. І, традиційно, були просвітницька галявина з читанням віршів та виступами митців.
На фестиваль люди почали з’їжджатися ще з ночі. Завсідники вже вивчили, що краще брати з собою намет. Так вийде дешевше та атмосферніше.
– Якщо їхати просто провести добре час на 2 дні, можна зняти номер у садибі, – пояснює лисянин Олег Корженко. – 400 гривень доба. Харчування, душ і так далі. Та якщо хочеться пірнути з головою у фестиваль, варто брати з собою намет. Перший раз я приїхав і ночував у машині. Подрімати можна, але не виспався. Тому наступного разу виправив помилку. Хоча спати особливо й ніколи. Від самого ранку й до глибокої ночі тривають виступи і на всьому хочеться побувати.


Чимало людей їдуть на «Шефест» з дітьми. Останнім також було чим зайнятись. Хто хотів, змагався у читанні поезії, а хто просто бавився на дитячих майданчиках.
Чи не найулюбленіша локація поціновувачів мистецтва – просвітницька галявина. Там можна не лише послухати письменників та бардів, а й поговорити з ними.
– Я їжджу сюди щороку від самого заснування, – розповідає вчитель з Тального Олександр Лущан. – Людей тут завжди багато. Сказати, що маю улюблену локацію, не можу.

Всі вони чудові. Однаково цікаво слухати і Шкляра і Каправнових. Помітив, що як тільки з’являється казкар Сашко Лірник, то одразу набігає маса народу.
На захід приїжджають люди з усієї країни. В тому числі й з окупованих територій. Ведучий зі сцени попросив відгукнутися мешканців Криму. Руки підняло понад десяток людей.
– Є люди, що приїхали з Одеси, – розповідає Василь з селища Єрки. – Я сьогодні побачив знайомих з багатьох регіонів. І молодших і старших. Цього року їх було навіть більше. Можливо, реклама відіграла роль, а можливо, люди нарешті зрозуміли крутість цього проєкту. Особисто для мене це вже 4 фестиваль. Раніше не їхав, бо вхід був платним. Зараз, дякуючи організаторам, вхід вільний.


Як завжди, для людей грали відомі україномовні виконавці: «Зграя», «Нумер 482», «ОТ VINTA», «Banderas BLUES BAND», «KALUSH», «Один в Каное», «Тінь Сонця». Очікуванням першого дня був гурт «GO-A». Хедлайнерами другого дня стали «Один в каное». Саме вони зібрали найбільше глядачів біля сцени.
Не обійшлося й без ложки дьогтю під час заходу. Вранці неділі не зовсім тверезий чоловік на автівці врізався в припарковану машину й утік. Та невдовзі поліція знайшла його в одному з кафе селища Вільшана.


На фестивалі є заборона розповсюджувати алкогольні напої. Ятки, що стоять на території місця проведення, дотримуються цієї вимоги. Максимум – безалкогольне пиво. Вдень найбільші черги були саме на локаціях з вуличною їжею. А от з настанням темряви чималий виторг мали деякі місцеві магазини. Алкоголь там продавали на будь-який смак. Тому вже на нічних концертах не один десяток гостей були добряче «підігріті».
Чудовим завершенням фестивалю стали не лише якісні виступи музикантів, а й створення нових сімей. Аж двоє дівчат стали зарученими, отримавши пропозиції від своїх коханих прямо зі сцени.

Анатолій БУЗИНА

26.08.2021 09:00
Переглядів: 1324
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.