Школярі із Звенигородщини вивчають лісову справу на базі Пехівського лісництва

У 2017 році Міністерством науки і освіти України було затверджено та рекомендовано навчальну програму для вивчення предмету «Основи лісового господарства». Програма була розроблена лісівниками та науковцями Черкащини для 10-11 профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів. Ініціаторами розроблення цієї програми були помічник лісничого Пехівського лісництва ДП «Звенигородське лісове господарство» Микола Бойко, вчитель географії та лісівництва Ризинської ЗОШ I-III ступенів Валентина Бойко.

Тож з того часу у Ризинській школі, як і в багатьох школах Черкащини та України, заняття з предмету «Основи лісового господарства» відбуваються саме за цією програмою. На уроках в школі ризинські діти здобувають теоретичні знання, а на практиці вивчене закріплюють безпосередньо у Пехівському лісництві. І саме ця частина навчання – практична – найбільше подобається школярам.

Так, нещодавно учні 10 класу відвідали лісництво та виконали дві практичні роботи: «Ярусна будова лісового угрупування» та «Фенологічне спостереження за фазами розвитку дерев та кущів». Заняття проводили улюблені та вимогливі наставники – помічник лісничого Микола Бойко та вчитель предмету Валентина Бойко.

Окрім того, що діти побували у лісі та милувалися яскравими оісінніми краєвидами, відвідали також лісовий розсадник, теплиці з вирощування декоративного посадкового матеріалу, вольєри для розведення дикого кабана та оленя плямистого.

До слова, програмою профільного навчання “Основи лісового господарства” передбачено забезпечення загальноосвітньої проектно-технологічної підготовки учнів для свідомого подальшого професійного самовизначення. Вона спрямована на формування в учнів системи наукових знань про закономірності живої природи, умінь для збереження й охорони навколишнього середовища. А головне, ця програма допомагає забезпечити необхідними й достатніми знаннями старшокласників для продовження освіти у профільних вищих навчальних закладах лісівничого спрямування.

“У програмі враховано всі напрямки господарської діяльності в лісі, відображено передові технології та охоплено такі напрямки як лісознавство, дендрологія, лісонасіннєва справа, лісові розсадники, лісові культури, лісова зоологія та мисливствознавство, практичне лісівництво, таксація лісу, основи лісоексплуатації, лісова фітопатологія та онтомологія. Головна мета – підготовка старшокласників до виконання основних видів робіт у лісовому господарстві, професійне самовизначення, виховання ціннісного ставлення до природи, любові до природних багатств рідного краю. Розрахована на 420 годин, які розподіляються по 210 годин у 10 та 11 класах, складена з врахуванням біологічних знань попередніх класів та призначена для 2-х років навчання”, – розповідає Микола Бойко.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

22.10.2019 08:46
Переглядів: 1289
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.