Села бойкотують створення Ватутінської ОТГ - Вісті Черкащини

Села бойкотують створення Ватутінської ОТГ

17 травня у сесійній залі Ватутінської міської ради відбулося засідання “круглого столу”, де обговорювалось питання об’єднання у Ватутінську територіальну громаду. У зібранні взяли участь міський голова Ватутінго Олександр Лисюк, сільський голова Юрківки (Валентина Цегельна), представники Стецівки та Чичиркозівки.

Перед присутніми виступили головний спеціаліст департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Олена Ковальська та експерт із об’єднання територіальних громад Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар, які поінформували, про ті переваги, які отримають усі часники ймовірного об’єднання.

Олена Ковальська наголосила, “що в разі об’єднання інфраструктурна субвенція надходитиме тільки на сільське населення і буде використовуватись виключно на потреби села, на яке вона розрахована. Тому від об’єднання виграє саме сільське населення. Навела цифри, які найкраще це підтверджують. Наприклад, з 2015 року три села, які відповідно до перспективного плану включені до Ватутітнської ОТГ, могли б отримати додаткові кошти у сумі 11 мільйонів 700 тисяч, які безповоротно втрачені”.

Сергій Гончар “висловив думку, що в наступному році ті громади, які не об’єднаються добровільно, можуть бути об’єднані примусово – про це все частіше звучить з уст вищого керівництва держави. Але ж фінансова підтримка на розвиток громад передбачена лише відповідно до закону “Про добровільне об’єднання громад”, тому зараз якнайшвидше потрібно скористатися можливістю отримання фінансової допомоги як від держави, так і від міжнародних організацій, які підтримують дану реформу в Україні. Сергій Миколайович також розповів, що при вирішенні питання щодо виділення коштів на реалізацію проектів, перевага надається саме ОТГ”.

Голова Юрківки Валентина Цегельна повідомила, що 26 травня у селі буде проведено обговорення з приводу запропонованого об’єднання, щоб почути думку юрківчан на сьогодні. Раніше більшість жителів села об’єднання у Ватутінську ОТГ не підтримували.

Представники Стецівської та Чичиркозівської рад дочасно покинули залу засідання, не озвучивши, які настрої щодо об’єднання переважають у їхніх громадах. Інформує сайт Ватутінської міськради.

До слова, на Звенигородщині досі не створено жодної ОТГ.

Роман КОРЧЕВСЬКИЙ

25.05.2018 16:04
Переглядів: 995
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.