Про що розповів шанувальникам мистецтва зі Звенигородщини іменитий художник із Київщини

Нещодавно в літературно-меморіальному музеї Тараса Шевченка на Звенигородщині відбулась зустріч із заслуженим художником України (2014), кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2008), головою Київської обласної організації творчості інвалідів, автором понад 2000 картин, володарем гран-прі міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» Юрієм Івановичем Пацаном.

«Гості заходу поспілкувалися про непростий життєвий і творчий шлях митця, пережиті його родиною труднощі, ставили питання, домовлялися про подальшу співпрацю.

Дружина пана Юрія, Тетяна, поділилася спогадами про першу роботу, перші замовлення, поїздки за кордон, організацію виставок і творчих зустрічей. Ця пара просто захопила нас своєю силою підтримки, міцністю почуттів, надихнула бути стійкими і цілеспрямованими, незважаючи ні на які життєві труднощі», – інформують у музеї.

Особливий інтерес до гостя виявили вихованці образотворчого відділу Шевченківського мистецького ліцею «Колорит», які цікавилися техніками виконання художніх робіт та отримали цінні поради і побажання від Юрія Івановича.

Вразив митець і наставницю ліцеїстів. «Людина, неймовірної сили духу, справжній митець, було цікаво поспілкуватись! Пан Юрій своїм прикладом та запальним характером надихнув мене та моїх юних художників на творчість!» – зауважує Лариса Олійник.

Головним героєм картин Юрія Пацана є українські пейзажі: сучасні та під старовину.

На згадку про зустріч художник подарував музейникам одну із свої робіт.

До слова, Юрій Іванович Пацан проживає в селищі Чабани Києво-Святошинського району. Народився 11 грудня 1963 в селі Пархомівка Володарського району Київської області. Закінчив Ірпінський індустріальний технікум. Працював токарем. Учасник ліквідації аварії ЧАЕС, ліквідатор 2-ї категорії. В 1999 потрапив в автомобільну катастрофу, отримав спинномозкову травму, став інвалідом І групи. Однак тяжкі життєві випробування не зламали його жагу до життя та творчості. Буквально відразу після аварії у 2000 році Юрій Іванович розпочав художню практику. З тих пір, як уже зазначалось, створив чималий доробок, здобув славу та визнання. Став прикладом сили характеру й життєвої мудрості для багатьох.

Такі українці!

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Як підприємець Ігор Новицький перетворив бізнес на волонтерський фронт Тальнівщини: «Ми робили все, що могли – і навіть більше»

Читайте нас також в Telegram!

19.05.2025 09:22
Переглядів: 428
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.