Поетична година: ліцеїсти Звенигородки спілкувались із майстром слова

Зустріч із письменниками – завжди свято. 13 лютого пощастило 6-класникам Звенигородського ліцею №1, адже працівники бібліотеки організували для них зустріч із справжнім поетом, піснярем, автором багатьох поетичних збірок: «Травневий дощ душі моєї» (2006); «Чебрецева стежина» (2007); «Калиновий цвіт» (2008); «Журавлині ключі» (2009); «Мальви під вікном» (2010); «Пісні ромашкового краю» (2010); «Любисток у росі» (2011); «Ромашковий край» (2013) та ін.

«У затишній читацькій залі відбулася зустріч учнів з майстром слова, поетом Василем Стрижиусом. Василь Васильович розповів дітям цікаві факти своєї біографії, історію написання творів. Звичайно ж, багато читав напам’ять. Щиро вдячні Василю Васильовичу Стрижиусу за його неймовірно мелодійні поезії, творчість, що надихає, заряджає енергією, наповнює позитивними емоціями», – інформують у закладі.

«Природа, її велич і краса, оспівана у поезії Василя Стрижиуса, – це ті крила, які несуть його вірші і пісні в серця людські, це ті святі почуття любови й добра, які дають радість і спокій, віру в прекрасне. Читаючи поезію Василя, милуєшся нею, радієш тій привітності й неповторності, вишуканості й глибині, поетичному мистецтву з яким змальований навколишній світ, і пізнаєш його все більше, а з ним глибше пізнаєш себе», – писав про творчість Василя Васильовича художник, поет, краєзнавець та земляк із Гусакового Михайло Іванченко.

Моя поезія – природа,

Яку люблю до дна душі.

Вона до серця мого входить,

Мої пронизує вірші…(Василь Стрижиус).

Нещодавно, 5 лютого на Звенигородщині віншували Василя Стрижиуса із ювілеєм. Поет народився 5 лютого 1950 року в с. Хлипнівці на Черкащині. Навчався у Хлипнівській восьмирічній школі, потім у Городищенському сільськогосподарському технікумі (1965-1969). З 1969 по 1971 рік служив у армії. Згодом закінчив природничий факультет Уманського педагогічного інституту (1971-1976). Працював директором Гусаківської школи та Звенигородської школи № 2. З 2010 року робив завідувачем садиби-музею Героя України В’ячеслава Чорновола у селі Вільховці. У 2022 році звільнився з посади за станом здоров’я. Член Національної спілки журналістів України та Спілки слов’янських письменників України.

Блискучий оратор, учитель за фахом Василь Стрижиус швидко знайшов контакт із вибагливою учнівською аудиторією. Тож зустріч, як бачимо навіть з самих світлин, пройшла цікаво й змістовно.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: З Тальнівщини на передову: Всеукраїнська Аграрна Рада передала ще 10 авто для ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

14.02.2025 09:54
Переглядів: 346
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.