Під час ожеледиці мастіть підошви клеєм і не спускайте колеса

Через погіршення погодніх умов і ожеледицю на дорогах почастішали випадки травматизму серед пішоходів. Щодня до лікарень, внаслідок падіння на слизькому тротуарі, звертаються десятки людей. Збільшилась і кількість аварій. Ось кілька порад пішоходам, як убезпечити своє здоров’я при ожеледі.

 ходити потрібно не поспішаючи, ноги злегка розслабити й трохи зігнути у колінах, ступати на всю підошву;

 не варто тримати руки в кишенях – через це ви можете не просто впасти, але й отримати важкі травми, такі як перелом чи струс мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;

 втративши рівновагу, спробуйте швидко присісти, це дасть шанс утриматися на ногах;

 якщо падіння все ж не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись, – удар, спрямований на вас зменшить свою силу;

 будьте уважні на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

 коли перебігаєте дорогу перед автомобілем, маєте не забувати, що його гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 рази;

 обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом;

 Правильно підібране взуття теж зменшить ризик падіння. Воно має бути на невисокій підошві чи каблуці. Можна придбати спеціальні гумові накладки проти ковзання. Вдома можна приклеїти на підошву шматок поролону, лейкопластиру або наждачного паперу. Ще один засіб проти ковзання — нанести клей на підошву і поставити на кілька хвилин у пісок.

Автомобілістам експерти радять, насамперед, слідкувати за швидкістю. Інструктор ватутінської автошколи Віктор Калиушко запевняє, що саме цей фактор є головним при русі слизькою дорогою.

“Швидкість має бути такою, аби водій міг чітко керувати автівкою, – пояснює спеціаліст. – Зараз дороги “вкатані”, то можна їхати 50-60 кілометрів за годину. Якщо, як скло, то значно повільніше. Не можна надіятися на гуму. Особливо, коли вона поганої якості. Можуть бути такі бокові заноси, з яких не викрутиш. Якщо вже занесло, то треба знати кілька правил. В передньопривідних машинах керованими колесами викермовувати на ту смугу, якою рухається водій. Якщо занесло задньопривідну, то треба плавно повернути колеса в бік заносу і вирівняти автомобіль. Повнопривідну машину вирівнювати ведучими колесами і не тиснути різко на газ. Загальне правило для всіх типів приводу — якщо їдеш слизькою дорогою, на гальма тиснути переривчасто. Якщо починає заносити, відпустити педаль гальма. І в жодному разу на вимикати щеплення і не ставити важіль коробки передач в “нейтральне” положення”.

Не варто зменшувати тиск повітря у колесах, тобто, спускати їх. Вони мають бути накачені рівно на стільки, на скільки дозволяє норма. Не зайвим буде взяти з собою в дорогу трохи піску. Він може допомогти вибратися із ковзкої пастки.

Сергій РАДЧЕНКО

09.02.2017 15:23
Переглядів: 1486
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.