Обід у Звенигородському райСТ коштує 23 гривні
Закладів, де можна смачно пообідати чи повечеряти, а заодно й активно провести дозвілля, у Звенигородці вистачає. Це кафе, бари та чотири ресторани, з яких найбільш популярні «Золотий лев», «Козацький», де, зокрема, святкують весілля та відзначають різного роду родинні дати не тільки звенигородчани, й жителі сусідніх районів. Зрозуміло, що далеко не всі, передусім люди з невеликими доходами, можуть бути їх постійними відвідувачами. Проте навіть соціально незахищені жителі міста – пенсіонери, одинокі люди літнього віку не почуваються в цьому сенсі обділеними. У кафе «Тет-а-тет», що належить Звенигородському райСТ, на них завжди чекають смачні пиріжки, біляші, кулінарні вироби, здоба та різного роду страви за досить помірними цінами. Комплексний обід коштує всього 23 гривні (борщ, каша, компот та хліб).
-При розвалі системи споживчої кооперації ми зберегли деякі наші об’єкти,- розповідає директор райСТ Галина Бондаренко. – Це, кулінарний цех, окремі магазини та одне кафе у центрі міста. Бажаючих його викупити було багато, проте вирішили не продавати. Тоді б не мали де реалізовувати вироби кулінарного цеху. Власними силами, відремонтували приміщення, оформили, закупили необхідне обладнання. Зорієнтувалися на категорію відвідувачів. Виходили з того, що ціни мають бути помірними, інакше не підуть до нас люди. Особливих прибутків не маємо, але приємно усвідомлювати, що якоюсь мірою полегшуємо життя місцевих.
Справді, люди не оминають заклад. У ньому вже тривалий час харчуються одинокі люди літнього віку, замовляють комплексні обіди. У базарні дні приїжджають поїсти з інших районів.
-Дешево й смачно, – чуємо від жіночок з Тарасівки, які, спродавшись на ринку та заодно скупившись у міських магазинах, уминають борщ. – Такого і вдома не завжди зготуєш.
-А біляшів таких точно не посмажите, – під’юджують їх з-за сусіднього столика кілька молодиків, закінчуючи обідати, дякують офіціанткам Оксані Багацькій й Тамарі Аджіловій.
Заходять у кафе й просто нашвидкоруч перекусити чи посмакувати заварною кавою.
-Чому саме «Тет-а-тет»?- перепитує Галина Бондаренко. – Вже й не пам’ятаю, хто з наших запропонував таку назву. Проте сподобалася вона всім. А щоб вивіска відповідала дійсності хоча б частково, розділили зал на невеличкі кабінети.
Тут є телевізор та музичний автомат, що приваблює звенигородців у вечірні години, як правило – на вихідні. Для молоді встановлені модні барні стійки та високі стільці. Тут замовлють бургери та роли.
Михайло НЕЧАЙ