«Не треба доводити на дорозі, що ти правий»: звенигородський автоінструктор розповів, як їздити взимку

Лише за один день снігопаду на Черкащині вже розбилося чимало автівок. В кількох випадках серйозно травмувалися люди. Іноді ДТП взимку стаються через самовпевненість водіїв, вважає автоінструктор зі Звенигородки Олександр Скороход. Має стаж водіння майже 50 років.

Я хоч і Скороход, але ніколи не поспішаю, – сміється фахівець. Викладає в місцевій автошколі «Карат-Авто». – Є такі, що дуже високої думки про себе. Мовляв, я великий спеціаліст. Так думати не треба. Дорога помилок не пробачає. Особливо взимку. Їхав якось по такій погоді до Черкас, то не одну машину в кюветі зустрів. Добре, що тоді всі живі залишилися.

Найбільша небезпека взимку, коли автомобіль заносить. Інструктор радить залишатися спокійним та виконувати необхідні дії, аби уникнути аварії.

Стиль їзди взимку має кардинально відрізнятися від літнього, – каже Скороход. – Адже в сніг, чи ожеледь щеплення коліс надзвичайно кепське. Я, наприклад, постійно напружений в такий період. Потрібно не лише за собою дивитися, а й за іншими. Найперше – треба мати якісну зимову гуму. Хоча й вона не гарантує повної безпеки. Найчастіше люди не вміють правильно гальмувати та входити в поворот. Їх починає заносити. Потрібно не боятися ситуації і викручувати кермо в бік заносу. Робити це не хаотично, а відчуваючи автомобіль. На передньопривідній машині газ кидати не можна, а легенько тиснути на нього. Так перед витягне задню частину. На задньопривідній навпаки – газ скинути і гальмувати двигуном. Але щоб не довелося цього робити, в повороти заїжджати плавно й не газуючи.

Швидкість руху необхідно обирати нижчою, ніж дозволено. Дистанцію до іншої автівки тримати якомога більшою.

Зараз швидко їхати не можна, – продовжує автофахівець. – На дорогах за межами населених пунктів необхідно рухатися кілометрів 50-60 на годину. У місті ще менше. Дистанцію до наступної машини краще тримати чим подалі. Бо на сухій дорозі зупинитися не є проблемою. А в сніг чи ожеледицю гальмівний шлях значно зростає.

Окрім іншого, слід стерегтися так званих «колій» на дорозі.

Якщо зачепити таку «колію», може легко викинути з дороги, – пояснює чоловік. – Треба акуратно їхати й відчувати автомобіль. Ні в якому разі не наїжджати на неї. Ще проблема взимку, це коли розмітку закидає снігом, а під час снігопаду не видно добре дорожніх знаків. Тому на регульованих і нерегульованих перехрестях треба уважно дивитися по боках. Я завжди кажу своїм учням, щоб пам’ятали правило трьох «Д»: «Дай дурню дорогу». Не треба доводити на дорозі, що ти правий. Наслідки можуть бути плачевними.

Поради щодо контраварійного керування варто знати не лише власникам «класики», впевнений інструктор. Навіть найбезпечніша та сучасна автівка з купою електронних помічників може непередбачувано повести себе на слизькій дорозі .

Анатолій Бузина

27.01.2021 17:40
Переглядів: 3186
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.