Напис «Я❤ВАТУТІНЕ» цілим протримався тиждень

«Виходить, що сірієць більше любить Ватутіне, ніж окремі уродженці»

«Ламати – не будувати», ─ каже народна мудрість. Так і у Ватутіному. Не вспіли толком містяни налюбуватися встановленим написом «Я❤ВАТУТІНЕ», як знайшлися «розумники», що понівечили останню літеру. 27 червня напис встановили на одній із алей центрального парку, що веде на мальовничу набережну Шполки. 3 липня завершили реалізацію задуму, зробивши поруч тротуарну доріжку, аби люди,фотографуючись, не затоптували траву та квіти. І ось 4 липня на ранок – літеру «Е» розтрощили.
Звісно, соцмережі вибухнули справедливим гнівом. Коментуючи, люди виразів не підбирали. Перепало хуліганам на горіхи. От тільки толку мало: не впіймали – не злодій. Важко знайти того, хто це зробив. Камер спостереження поблизу не виявлено.
А тим часом, щоб поставити такий напис було затрачено багато коштів і зусиль. Самі літери, зі слів головного з ініціатора проекту Олега Ступника, обійшлись у 12 тисяч гривень. Плюс 9000 тротуарна доріжка (плитка й робота). А ще півтора місяця паперової тяганини (оформлення документів) та пару тижнів активного обговорення в Інтернеті, де краще поставити.
У спорудженні напису взяло участь чимало людей. Хтось долучився роботою, хтось грішми, а хтось і тим, і тим. Зі звіту Олега Ступника дізнаємось, що на встановлення напису пішло 16350 гривень, які пожертвували рідному місту Василь Черненко, Олег Ступник, Тетяна Семенкова, Петро Мацепа, Владислав Кирилюк, Дмитро Андрущак. Ярослав Лупаїн та Сергій Тростянський робили та фарбували каркас. Василь Черненко, Олександр Євченко, Олег Ступник встановлювали напис. Олег Сімон та Іван Соломаха надали 10 мішків цементу та зробили гарну знижку на тротуарну плитку. Сірієць аль-Хаджі Муханнад (Alhajee Mouhanad) закупив плитку та заплатив робітникам за будівництво доріжки 9000 гривень. Олександр Климчук підвіз дві тонни піску.
Тепер іде пошук хуліганів, що понівечили напис. Ватутінець Вадим Момот пропонує 1000 гривень винагороди за інформацію про правопорушників.
Звісно, були й такі, що критикували проект. Хтось принципово виступав проти назви на честь генерала Ватутіна. Хтось зауважував, що треба ремонтувати дороги, а не робити написи. Інший вимагав, аби гроші збирали для дітей або ж пенсіонерів. Однак жодна з цих причин не привід ламати те, що створено людьми з любов’ю для рідного міста. Навіть за кілька днів напис полюбили ватутінці. Люди раділи, що з’явилося гарне місце для фотографування. Більшість вважає, що розтрощити літеру могли тільки місцеві випивохи, оскільки здорова людина таке не вчинить.
«У мене була полеміка з друзями, що Ватутіне ─ невдала назва, що місто треба перейменувати. Згоден. Але досі ми живемо у Ватутіному. Перейменують – поставимо інший напис», ─ пояснює свою позицію Олег Ступник і радить людям, що займатимуться схожими проектами, не повторювати його помилок, а ставити фотозони в людних місцях і бажано там, де є відеоспостереження. «Утім, для дурнів закони не писані», ─ підводить підсумки волонтер.
На закиди, що треба було робити «не те, а се», Олег відповідає коротко: «Робіть!» І справді: чомусь «командирів» у нас вистачає, а коли до роботи – шукають крайнього.

«Дивують люди, які знають, що й кому треба робити, ─ обурюється місцева мешканка Олена Міщенко. ─ Хочеш допомогти дітям або пенсіонерам – допомагай, не можеш самотужки – шукай можливості (однодумців, спонсорів, громадські організації ). Болить душа за безпритульних тварин – вирішуй. Шукай їм люблячих господарів. А хочеш зробити лавочку чи клумбу для рідного міста, красиву галявину – роби. Аби кожен робив що-небудь корисне, не тільки для себе, а й для громади, Україна б процвітала».
«Я шокована, ─ підтримує жінку подруга Людмила. ─ Переглянула список жертводавців. Виходить, що сірієць більше любить Ватутіне, ніж окремі уродженці. До чого ми котимось?»
Цікаво, що в Катеринополі молодь теж виступила з ініціативою зробити фотозону «Я ❤Катеринопіль» і за цю ідею отримала шквал критики. А як інакше: з боку ж видніше, що треба робити.
Після всіх перипетій ми запитали в Олега Ступника, чи не збирається він відновлювати напис, робити нову літеру. Відповів, що поки склеїв розбиту букву скотчем і якийсь час слідкуватиме за розвитком подій.
Чи варто витрачатись далі? Як думаєте?

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

05.07.2020 14:41
Переглядів: 4187
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.