На Звенигородщині вимагають демонтувати пам’ятник ватутіну
Другий рік повномасштабної війни нічого не вчить деяких українців на Черкащині. Щойно росіяни окуповують якийсь населений пункт, як відразу зносять, розстрілюють пам’ятники українським діячам, письменникам, перейменовують міста та села на совітський лад. І лиш ми місяцями, роками обговорюємо та вагаємось.
Так, зокрема, у Ватутіному на Звенигородщині досі стоїть пам’ятник українофобу генералу Миколі ватутіну. А турбує це чомусь лише окремих громадян. Рішення про демонтаж монумента було прийнято на сесії Ватутінської міськради ще 24 листопада 2022 року, але пам’ятник досі красується на Вокзальній площі.
Відтак, опираючись на звернення жителів, законодавчу норму та рішення міських обранців, депутат Олег Ступник вимагає від голови Ватутінської громади Олександра Заборовця терміново демонтувати пам’ятник Ватутіну.
«Скільки можна чекати і чому нема бажання це зробити?» – дивується депутат. «Продати або передати в музей тоталітаризму. Дивно, що громада не позбулася старих атрибутів раніше», – підтримують ініціативу в соцмережі фейсбук дописувачі.
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: Полковнику ніхто не пише: за що був заохочений поліцейський зі Звенигородки Ігор Голота?
Читайте нас також в Telegram!