На Звенигородщині волонтерська група допомагає медикам
Вони не можуть стояти осторонь
Епідемія коронавірусу не застала звенигородських медпрацівників зненацька. І все ж перші два тижні були чи не найважчими в організації протидії вірусу. Не вистачало захисного одягу, навіть медичних масок, ліків, апаратури. Це не було секретом для пацієнтів, передусім жінок, які не могли не поцікавитися, чого бракує районній лікарні в такий напружений і відповідальний період. І тоді, коли більшість звенигородчан кинулися убезпечувати передусім себе та свої родини від вірусної загрози, Тетяна Мельник, Марина Цибченко та їхні подруги звернулися через соціальну мережу до земляків з закликом допомогти лікарям. Їх почули й досить швидко довкола ініціативної волонтерської групи «Протидіємо коронавірусу. Звенигородка» об’єдналося чимало небайдужих людей, які не могли стояти осторонь подолання епідемії.
Вже останнього тижня березня на банківський рахунок групи почали надходити кошти. Та це, як каже Тетяна Мельник, ще не вирішувало справи. Адже на той час медичній галузі району з бюджетів всіх рівнів вже зуміли оперативно акумулювати кошти в сумі понад мільйон гривень, проте освоїти їх в умовах тотального дефіциту в Україні спеціальних медичних засобів та обладнання було надзвичайно важко – навіть звичайних захисних масок вдень з вогнем знайти не можна було. Тож, аби досягти максимальної віддачі у своїй благодійній діяльності, волонтерки розділили між собою основні обов’язки. Зокрема, Анастасія Хоменко, Лідія Козій, Юлія Безверха, Наталка Бабченко та інші, налагоджуючи зв’язки з потенційними благодійниками, взялися за пошук в Інтернеті всіх необхідних засобів та виробів медичного призначення. І хоч не все виходило, як того хотілося, проте справа зрушила з місця.
–Вийшли дівчата і на те, і на інше, – каже Тетяна Мельник, – а от з захисними масками проблема: якщо десь і є, то правлять за них, як за рідного батька. Порадилися ми між собою і, закупивши рулон марлі, звернулися до місцевих швачок, які й пошили маски. Безкоштовно.
Таким чином, забезпечили засобами індивідуального захисту колектив станції екстреної допомоги, КНП «Звенигородський центр первинної медико-санітарної допомоги» та інфекційне відділення центральної районної лікарні. Окрім того, інфекційне відділення отримало при цьому й новеньку пральну машину, про яку ще раніше санітарки могли лише мріяти. Придбали її коштом земляка – уродженця села Стебного, а нині кіровоградського фермера, який, проте, просив не називати його прізвища. Взагалі ж, як розповідають волонтерки, вмовляти когось щодо благодійної допомоги не доводилося, люди відгукувалися відразу ж. Дехто переказував по тисячі й більше гривень перераховував. І ніхто не сумнівається в тому, що зібрані таким чином гроші підуть за призначенням. Тим більше, що про їх витрачання волонтери щодень детально звітують на своїй сторінці в мережі Фейсбук.
–Завдяки активній допомозі благодійників, нам вдається вирішувати наявні проблеми, – констатує головний лікар Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Радьога. – Слава Богу, на сьогодні звенигородським медпрацівникам не треба вишукувати ті ж маски, котрі необхідно міняти через кожні дві години. І масок, і рукавичок, як й інших засобів захисту, вистачає. А наші добровільні помічники, як от і волонтерська група «Протидіємо коронавірусу. Звенигородка» тим часом беруться й за забезпечення лікарні необхідним обладнанням, зокрема апаратами штучної вентиляції легень.
Михайло НЕЧАЙ