На Звенигородщині презентували книгу про динозаврів
Нещодавно на Звенигородщині в рамках співпраці Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» з Національним науково-природничим музеєм НАН України відбулась творча зустріч із ученим-земляком, уродженцем Шевченкового, кандидатом біологічних наук Вадимом Яненком, на якій гість презентував свою працю «Прикладна палеонтологія. Динозаври, мамонти та їхні пригоди після вимирання» (Київ, «Віхола», 2021).
Послухати вченого завітали і дорослі, і діти. Адже тема нестандартна й надзвичайно цікава. Автор теж багатогранна, масштабна особистість.
«Ця зустріч, – інформують на сторінці заповідника у фейсбук, – перенесла нас у світ неймовірних емоцій, адже кожен із цікавістю слухав розповіді дослідника із свого палеонтологічного життя і навперебій задавав йому питання…Тепер ми точно знаємо, що було раніше: яйце чи курка, що українські палеонтологи одні з найкрутіших у світі і, що спорідненостей з динозавром має більше курка, аніж крокодил».
На зустрічі з науковцем були також учні Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат. Діти з інтересом слухали вченого, а дехто, як от 3-класник Коля Шеремет, навіть висловлював свої власні припущення щодо існування динозаврів, подаючи надії в майбутньому продовжити дослідження відомого земляка.
Хто вже вспів прочитати роботу Яненка, зауважують, що вона легка для сприйняття, в ній багато гумору, пригод, історичні та наукові факти описані легко та по-сучасному.
«Тематика зустрічі досить нетипова для нашого закладу, – інформує адміністрація заповідника, – але поза тим це була чудова нагода обмінятися музейним досвідом, послухати чудових розповідей і розширити рамки нашої музейної творчої діяльності. Бо ж сам Кобзар писав: «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…»
До слова, Вадим Яненко – науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України (Київ). Популяризатор орнітології та палеонтології.
Головний меседж від Вадима Яненка (за матеріалами НАН України): «Ми повинні передати щось у спадок наступним поколінням. Тому любіть і бережіть природу, поважайте один одного і творіть добро».
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: На Звенигородщині діти збирають кошти на автомобіль для ЗСУ