На Звенигородщині почали базарувати поки що без «чужих» - Вісті Черкащини

На Звенигородщині почали базарувати поки що без «чужих»

Минулої п’ятниці у Звенигородці знову запрацював місцевий ринок. Відкриттю торгівлі на ньому передувала зустріч підприємців з посадовцями місцевого самоврядування та керівниками району. Потому спільно обговорили всі пов’язані з цим питання, насамперед, вимоги Постанови головного державного санітарного лікаря України №14 від 27 квітня нинішнього року, поклавши їх виконання на дирекцію ринку та працівників Держспоживслужби. Таким чином, перш ніж потрапити у торгові ряди, як продавці, так і покупці, ще при вході на ринок, екіпіровані засобами індивідуального захисту, проходили безконтактний температурний скринінг. «Новації» мали місце й на території ринку. Передусім, місця торгівлі обладнали захисними екранами з плівки, з динаміків звучали постійні попередження про дотримання правил перебування тут. І треба сказати, що сприймалися вони з цілковитим розумінням. Навіть кількість відвідувачів не перевищувала встановлених обмежень: один покупець на 10 квадратних метрів торговельної площі. Періодично знезаражувалися всі контактні місця, дезінфікувалися стаціонарні торговельні «точки».


А от сама торгівля проходила досить мляво. І не тільки тому, що торгували лише продуктами та агропромисловими товарами, а «чужих» базарників, які раніше приїздили з довколишніх районів, тут не було. Справа в тому, що особливо активні місцеві підприємці, не чекаючи, так би мовити, з моря погоди, додатково відкрили в місті маленькі продуктові магазинчики, в яких можна придбати продукти на будь-який смак, зокрема і городину, зелень та свіже м’ясо та м’ясну продукцію. Тож звенигородці встигли вже запастися всім необхідним. А відтак в м’ясних рядах покупців було аж надто мало, хоч м’ясо і сало продавці пропонували за порівняно невисокими цінами.

– Прийдеться везти все назад, – бідкалася сільська молодичка над тушками курей, – ніхто не купує.
– Надіялася на якийсь виторг, а вийшло, що й на дорогу не вторгувала, – вторила їй бабуся з приміської Хлипнівки, втративши надію продати відро картоплі та квасолю.

Між тим, перед ринком, на вулиці В’ячеслава Чорновола, де завжди вирував стихійний базар, було порожньо. Базарників, які раніше торгували тут, попередили про заборону стихійної торгівлі. Щоправда, деякі хитрі звенигородці і тут знайшли вихід, встановивши палатки край вулиці у власних дворах і торгуючи з них. Поліція не вбачає в цьому порушень. А кількох підприємливих жіночок, які приторговували розсадою неподалік магазину «Городник», культурненько так випроводила. Навели порядок поліцейські й біля кількох магазинів на вулиці Чорновола, продавці яких демонстрували свій товар надворі.
Отож, перший день відновлення торгівлі на ринку пройшов фактично без порушень. Як буде далі? Побачимо.

Михайло НЕЧАЙ

15.05.2020 14:50
Переглядів: 2312
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.