Мешканці Ватутіного нарікають на якість питної води
Жителі Ватутіного на Черкащині не всі задоволені якістю питної води.
22 серпня в спільноті «Місто змін» (мережа «Фейсбук») стартувало опитування: «Чи задоволені ви якістю води в кранах останнім часом?»
Станом на завершення дня 5 вересня 6 респондентів (7 %) на це питання відповіли «так», 80 (88%) – «ні», четверо (5%) не змогли дати відповідь.
Поміж пояснень люди пишуть таке: «вода непрозора, має жовтий відтінок, який не осідає», «смердить річкою, пити з крана не можна».
Місцева активістка пані Раїса Шейко ще 22 червня 2023 року на платформі електронної демократії «DEM (Місцеві петиції)» на прохання мешканців міста зареєструвала петицію «Чиста питна вода», в якій йдеться:
«У місті Ватутіне питна вода останнім часом з крану тече зеленого, коричневого, рижого кольору з чітким запахом болота, приготувати їжу з такої води неможливо, таке становище погіршується з кожним роком. Але останній рік дійшло до критичної ситуації: з крану тече рижа вода або з болотом, неможливо навіть помити руки, покупатись, помити посуд, попрати білизну. Про те, що таку воду неможливо пити, пояснювати навіть не потрібно. Страждає населення міста. Таку воду вживають в школах і дошкільних закладах для приготування їжі, що є неприпустимим. Платимо за питну воду, а тече технічна. Прошу вирішити дану проблему в місті Ватутіне».
Звернення адресоване міському голові. Але, оскільки підтримка цієї петиції вимагала електронних підписів, популярності вона не набула. Станом на 5 вересня 2023 року її підписала лише 1 особа (авторка) з 300 необхідних для розгляду. Крім того, терміни її підписання спливли, тож вона перемістилась в архів.
Однак наболіла проблема продовжує турбувати містян.
5 вересня, як інформує Раїса Шейко, у вбиральні виконавчого комітету Ватутінської міської ради з кранів бігла рідина, зафільмована на фото. «Коли я вперше підняла питання за якість води, депутати Кохан, Мамалат, Бурбело кричали на сесії на мене, що в місті вода джерельна і я все фантазую! Ну щоб це не були лише мої фантазії, ось вам докази джерельної води у вбиральні Ватутінської міської ради! Цікаво мені: депутати і надалі будуть доказувати, що вода джерельна?!» – запитує активістка.
Те, що вода у Ватутінській, Драбівській, Звенигородській, Чорнобаївській, Золотоніській громадах в межах моніторингу з 28 серпня до 1 вересня 2023 не відповідає гігієнічним нормативам доповіли і в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб від 4 вересня.
«Про результати досліджень із перевищеннями гігієнічних нормативів поінформовано голів зазначених територіальних громад, власникам водогонів направлені відповідні пропозиції щодо проведення необхідних профілактичних заходів», – зазначають у центрі контролю.
Цікаво, це після профілактики з ватутінського водогону побігла рідина, зображена на фото?
Марина КАМІНСЬКА
Читайте також: Як чиновник Звенигородської військової адміністрації править службу у московській церкві