Медсестра зі Звенигородщини стала брейдеркою: плете афрокосички та нарощує волосся
Яскраві дреди, масивні косички, нестардартні зачіски – усе це привертає увагу, особливо у невеличких містах. Це дає можливість виділятися з-поміж інших, бути не таким, як всі. Але й наважується на такі чудернацькі плетіння далеко не кожен: комусь це просто не личить, а хтось просто вагається. Однак є ті, хто сміливо пробує щось новеньке для себе, а, значить, є й ті, хто створює таку красу. Майстрів, які віртуозно вміють щільно заплітати косички, що тримаються довгий час, та нарощувати волосся (що, як пояснює наша співрозмовниця далі, і відрізняє майстрів цієї справи від стилістів), називають брейдерами. І сьогодні нам пощастило поспілкуватися з брейдеркою Тетяною Фещенко з Неморожі, що на Звенигородщині. Молода жінка, коли була маленькою, плести косички не вміла й не любила. Каже, сестрички не було, а дружила тільки з хлопцями, яких на вулиці вистачало, тож і пробувати заплітати просто не було на кому. Після закінчення школи дівчина обрала професію медсестри – здобула освіту у Білій Церкві, а пізніше закінчила курси масажиста та певний час практикувала. А згодом розкрила себе як брейдер.
– Ця справа взагалі у нас не розвинена, – каже Тетяна. – Нема майстрів ні в Лисянці, ні в Тальному, ні в Звенигородці. Я вчилася цій справі у найкращих майстрів України, закінчила 6 спеціальних курсів у Києві та Черкасах. Навчання проходило у кілька етапів: спочатку пробувала заплітати на манекені (маю такий і вдома), а наступного дня – на живих моделях. Почала працювати. Згодом знайшла приміщення (у торговому центрі «Асорті») відкрила власну справу – облаштувала у Звенигородці власний кабінет, куди щодня їжджу на роботу. Як є клієнти, приїжджаю і в Тальне.
Ви знаєте, є молоді дівчата, які все життя мріють про довге волосся. І тут якраз у них з’являється можливість втілити цю мрію в реальність. Я вмію робити дреди, з легкістю можу їх також і розплутати та в результаті отримати рівне волосся. На це мені потрібен тільки час та терпіння. Також я нарощую волосся: рівне, натуральне – на мікрокапсули, штучне – на мікрокосички, роблю і афролокони –на каркасні плетіння. Можна наростити локони і отримати кардинально новий колір волоссся – легко з блондинки можна стати брюнеткою, причому після нарощування світлого волосся навіть не буде помітно. Цій техніці я навчалася у Черкасах у Альони Богатової.
Окрім цього, молоді жінка плете і афрокосички. Каже, в тренді – не з власного волосся, а штучні, що продаються готовими у комплектах: «Клієнт може походити з ними півтора місяці, потім зняти і ми їх знову можемо наростити наступного разу. На 2-3 корекції їх вистачає, – пояснює брейдерка. – Якщо заплету косички, вони можуть триматися і 2 місяці. А нарощене волосся – всі три.
Тетяна Фещенко плете також і з канекалону. Каже, з нього можна робити різноманітні зачіски. Кольорова гама цього матеріалу вражає: від люмінесцентних, насичених до ніжного омбре.
– Плюс у тому, що мама може привести дитину, я заплету – і тиждень можна не переплітати. Дуже гарно тримається, – розповідає Тетяна. Розповідає, що наймолодшою її клієнткою була 3-річна дівчинка. Загалом серед дівчат, відзначає, зараз набирає обертів модна річ – косички з пірсингом, коли під час плетіння до коси вплітаються колечка-аксесуари. Виглядає доволі стильно і по-новому.
До речі, які б не створювала Тетяна зачіски, всюди додає штучне волосся. Усе для того, щоб косички трималися міцно, волосся не вибивалося і зачіска не розсувалася. Матеріали, наголошує Фещенко, краще замовляти у перевірених продавців, адже від цього залежить, як довго ним можна користуватися та загальний результат. Брейдерка каже, краще використовувати слов’янське волосся, аніж азіатське: останнє вже після 1-ї корекції може розпушитися. Доглядати за заплетеною красою неважко. Якщо, наприклад, це каркасне плетіння, вистачить звичайного шампуню і губки.
Знімками своїх робіт брейдерка з задоволенням ділиться на своїй робочій сторінці в Інстаграм та розміщує запрошення, якщо хоче спробувати заплести щось нове і потрібна модель. Як пояснює Тетяна, в Україні брейдерство – не така вже й розвинена справа, справжні профі у цій справі – теж рідкість. Але ті, хто вже встиг опанувати цю професію, тісно спілкуються в соцмережах, діляться лайфхаками та різноманітними новинками, досвідом. Мають, каже Фещенко, і власний еталон майстра-професіонала, імені якого не називає. Думаєте, це жінка? Аж ніяк.
Ольга ОСІЯНЕНКО