Лялечки зі Звенигородщини відвідали з місією «за мир» багатостраждальну Хіросіму

Три лялечки Галини Окіпняк, майстрині з Шевченкового, що на Звенигородщині, вже понад пів року мандрують Японією.

«На благодійну виставку «100 мотанок за мир», яка проходить в Японії з вересня 2023 року, я відправила ляльку «Україночка» і композицію «Біженці» (дві ляльки «Бабуся» і «Внучка»)», – розповідає майстриня.

Композицію «Біженці» пані Галина виготовила в лютому 2022 року під впливом емоцій від повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Російська агресія ширила смерть і руйнування українськими містами і селами. Часто через втрату батьків діти залишалися сиротами і єдиною їхньою надією і порятунком була бабуся. Біженці… Люди змушені залишати свої зруйновані домівки і тікати в більш безпечні місця. Все, що встигла взяти бабуся, – це велика сумка через плече, в середині якої є лише вузлик з їжею. Сумка бабусі виготовлена із клаптика вишитого вручну полотна, вона як символ української ідентичності. Внучка тримає в руках маленьку ляльку-мотанку з розпущеним волоссям. Вона не встигла заплести його в коси, бо потрібно було терміново залишати свій дім, щоб врятувати життя», – розкриває образ композиції та передану в ній ідею лялькарка.

Нині ці мотанки беруть участь у благодійних виставках, кошти з яких спрямовуються на допомогу українським дітям, що постраждали внаслідок війни. Після закінчення благодійного проекту ляльки залишаться в Японії, можливо, відбудеться виставка-продаж і вони знайдуть свою домівку в країні вранішнього сонця.

«Я дуже вдячна пані Анні Іноуе та Марині Антонюк, які ініціювали та організували цей проект, – каже шевченківська майстриня. – Він включає кілька виставок, майстер-класів для культурного обміну: виготовлення мотанки в Японії та виготовлення оригамі в Україні, майстер-класи як арт-терапія для дітей у притулках для українських біженців та благодійний збір коштів для українських дітей. Дякую дизайнерам за чудово оформлення виставок. Відстежується багато елементів японського стилю в дизайні інтер’єру з українськими ляльками. Гармонійно поєднано культуру двох народів, що засвідчує про зміцнення культурних зв’язків між Україною і Японією».

Звісно, ми запитали, які почуття емоції викликала у лялькарки зарубіжна мандрівка її мотанок. «Серед всіх емоцій, отриманих від проведених виставок, хочеться виділити найважливішу, – відповіла пані Галина, – це надія. Надія на те, що завдяки нашим спільним зусиллям в нашій країні скоро пануватиме перемога, мир і доброта».

Досі мотанки Галини Окіпняк побували на виставках у містах Камакура, Токіо, Йокогама, Кіото та в багатостраждальній Хіросімі, що в 1945 році постраждала від ядерного бомбардування.

Враженнями від виставки в Хіросімі поділилась одна із організаторок проекту пані Анна Іноуе. «Дорогі українські майстри! – зауважує вона. – Ваші мотанки побували в місті, яке було зрівняне з землею і дехто казав, що квіти там ніколи більше не виростуть. Це – Хіросіма. Але, як ви бачите на фотографіях, вони не тільки ростуть, але і квітнуть, як ці сакури в повному цвіті. Тримайте надію, що ви піднесетеся над теперішніми звірствами та побудуєте майбутнє, наповнене миром, свободою та процвітанням, як це зробило місто Хіросіма. Від виживання до процвітання. Ми, звичайні люди в Японії, з Вами! СВОБОДА Україні! НІ гніту!»

Щиро дякуємо за підтримку японському народу!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Утримання понаднормативних посад у школах та нестача техніки: які заклади Тальнівської громади є фігурантами аудиту?

Читайте нас також в Telegram!

19.04.2024 11:14
Переглядів: 1300
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.