Композитор із Звенигородщини пише музику для серіалів та відомих співаків

Фото Володимира Парадного

«Можна заробляти навіть на мелодіях із трьох нот»

Завзятий та талановитий музикант і композитор із Ватутіного, що на Черкащині, Володимир Матвійчук, розповів нам про свій життєвий досвід, про успішні проєкти та про підтримку дружини. Наголосив, що навчатися потрібно кожного дня протягом всього життя. Він надзвичайно цікавий співрозмовник. Поділився з нами не лише своєю історією життя, а й переконав, що потрібно завжди бути у курсі справ, бо світ змінюється і якщо хочеш чогось досягти, то варто слідкувати за новинками.


– Володимире, розкажіть, насамперед, де навчалися і чому вирішили стати музикантом?
– Закінчив музичну школу, клас акордеону. У мене були хороші вчителі. Їм не вдалося загубити мій потяг до музики, як це часто буває. Тому одразу після школи мене взяли у вокально-інструментального ансамблю, який, правда, швидко розпався, але зарядив мене прагненням бути на сцені.
Тим часом, я вперто просив маму купити мені інструмент, і на вчительську зарплату вона потихеньку відклала мені на клавіші. Щоправда, потім дуже шкодувала, але назад дороги вже не було. Я грав всюди – на урочистих ранках, шкільних лінійках, на весіллях, випускних, у ресторані.
У 1992 році, з однодумцями ми створили гурт «Постскриптум». У нас не було інструментів, обладнання, коштів, знань, але ми творили. Їздили на всеукраїнські фестивалі, займали призові місця.
Я вчився аранжувати та створювати власні композиції. На жаль, у 1998 році наш гурт припинив свою діяльність. Проте робота в «Поскриптумі» дала мені багато досвіду та яскравих спогадів.


– Де працювали і чим займалися потім?
– Я поїхав за кордон, у Швецію. Працював музикантом у цирку. За 5 років роботи вивчив шведську, що дало мені змогу пізнавати країну і людей набагато глибше, ніж турист чи заробітчанин.
У 2001-му я почав опановувати інтернет, і зрозумів, що місце проживання неважливе, коли можна свою творчість реалізовувати на увесь світ, не виходячи з дому. Саме тому повернувся додому, в Україну, і на зароблені гроші купив собі перше обладнання для роботи – комп`ютер, синтезатор. Працював вдома так, як за кордоном. Щодня вчився новому та не боявся опановувати незнайоме.
Ціную час – свій та тих, хто мене оточує, тому позбуваюсь зайвих людей, навчився казати «ні». Почав сортувати сміття та користуватись наплічником замість пакетів ще тоді, коли це не було мейнстрімом, як зараз.
Також працював у Палаці Культури звукооператором, концертмейстером, барабанщиком оркестру; щось намагався піднімати до вищого рівня. Але не склалося. Настав час, коли я зрозумів, що дав усе, що міг, що хотів і треба йти далі. Тому нині працюю в домашній студії звукозапису, виконую замовлення для всього світу.


– У Вас є муза?
– Моя муза – це дружина. Жінка, яка завжди підтримає, яка постійно переконує, що в мене все вийде, яка розуміє мене, яка не дає розчаровуватися у собі. Так само і я намагаюся підтримувати її. Вона теж музикант – вчить вокалу, керує двома колективами. Кожен її учень може в мене записатися, а це хороша практика. Також ми своїми силами знімаємо кліпи.
– А якщо пишете музику на замовлення, то як надихаєтеся?
Звичайно, натхнення потрібне. Але воно ніколи не приходить тоді, коли забажаєш. І якщо любителя це влаштовує, і він чекає натхнення, щоб почати творити – то постійна системна робота вимагає інших підходів. Треба сідати і робити, а натхнення прибуде в процесі.
Також добре надихає оплачене замовлення. Однак це не означає, що за гроші можна творити без душі. Якщо не вкладеш часточку себе у твір – ніхто за нього не заплатить, він буде бездушним. Мене ще підлітком вчили старші колеги – «знай собі ціну». Це не значить, що я не працюю безкоштовно. Я ладен нескінченно допомагати цікавим людям чи проєктам, якщо це допоможе зробити світ кращим. Але не дозволяю собою користуватись, хоча не завжди це виходить.
– У яких проєктах брали участь?
Я писав музику для трьох телесеріалів, які транслювали на каналі «Україна». Для «ШеФесту» я робив безкоштовно вже кілька років підряд музичне оформлення. Також працюю для краєзнавчого ютуб-каналу «Ukraїner», який розповідає про Україну закордонним користувачам. Пишу аранжування для театру пісні «Джерела», для співачка Руслани Лоцман та багато іншого. Вчора – ноти для британського мюзиклу, а сьогодні – гімн для китайської корпорації.
Такі роботи, якими займаюся я дуже потрібні людям, не обов’язково тільки зіркам. Адже музика є в кожному автовідповідачі, у кожній реклами і так далі. Тому можна заробляти навіть на мелодіях із трьох нот, якщо бути обізнаним і знати свої правові норми. Мій багаж – це близько 250 аранжувань, 100 авторських творів та багато іншого.


– Які маєте ще захоплення?
– Люблю чергувати розумову працю з фізичною, міняти активності протягом дня. Інакше виснажуюся, і найулюбленіше заняття стає нестерпним. Маю приватний будинок – отримав у спадок від свого діда, першопоселенця у Ватутіному, тому у дворі роботи вистачає завжди – сад, город, щось підремонтувати. Люблю і вмію куховарити, до вподоби італійська та кавказька кухні.

Ольга МОСКАЛЕНКО

14.09.2021 15:25
Переглядів: 4187
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.