Художниця зі Звенигородки створила «Берегиню»: хто став прототипом?

Що є прекраснішим у світі від матері з дитятком на руках? Цей образ заворожував, надихав багатьох митців світу. Торкнувся він також душі художниці зі Звенигородки на Черкащині Наталії Резніченко, яка створила свою версію Мадонни – «Берегиню». Це справжнє втілення України. Автентичний одяг, українська врода, характер (очі з вогниками, грайлива усмішка, щира любов та ніжність). Ну чим не гоголівська Оксана з «Ночі перед Різдвом»? От тільки вже не наречена, а мама, яка гордо тримає на руках найбільший скарб у світі – малятко!

На створення полотна, як з’ясувалось, надихнула Наталю землячка – Наталія Олійник із Шевченкового. «Я побачила Наталку на фото в українському національному вбранні і в мене з’явилось бажання написати з неї картину. Писала не з натури, оскільки це складно було б організувати: ми живемо в різних населених пунктах, та й часу в обох обмаль. Проте я намагалась максимально передати деталі, характер, що розгледіла на фото. Єдине – змінила орнамент на сорочці», – розповідає художниця.

Довго мисткиня не могла визначитись, як зобразити крила своєї Мадонни. Врешті, зрозуміла, що вони мають бути у формі національної хустки – українського символа-оберега, що присутній в усіх наших обрядах: від народження, весілля до смерті. За наочність взяла одну із хусток свекрухи, саме вона стала «крилами» Звенигородської Берегині.

До слова, «Берегиня» – не перша картина, яку Наталія Резніченко писала з образу, створеного Наталією Олійник. Перед цим було полотно «Панночка з Козачанського куреня Вільного козацтва» (українка за прялкою). Нещодавно ж художниця дописала картину, опираючись на фото доньки Наталії Олійник – Єлизавети Чухліб, переможниці багатьох українських та міжнародних вокальних конкурсів, студентки заслуженої артистки України Руслани Лоцман. На цій картині, яку Ліза поетично назвала «Якби мені дістати струн живих» (за Лесею Українкою), зображено дівчину в національному вбранні, що грає на бандурі.

Зауважимо, «Берегиня» написана олійними фарбами на полотні розміром 80 на 60. Одяг моделі є експонатом музею Козачанського куреня Вільного козацтва.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Юна спортсменка із Тальнівщини здобула перемогу в Чемпіонаті із фітнесу

Читайте нас також в Telegram!

02.12.2022 10:30
Переглядів: 2318
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.