Хто штрафане ледачих звенигородських посадовців?

На території Звенигородщини поширення такого карантинного організму як амброзія полинолиста, набуває загрозливого, некерованого стану, ставши чинником алергічних захворювань населення. Найактивніший період прояву алергії припадає на період цвітіння цієї небезпечної рослини, коли вона викидає в повітря мікроскопічний пилок, який розноситься вітрами на великі відстані. В результаті у людей, передусім у тих, хто має хронічні хвороби, з’являється нежить, набряк слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (риніт, ларингіт, трахеїт, бронхіт), а потому відбуваються відповідні ускладнення, як от бронхіальна астма, мігрень. Характерно, що алергійний поліноз виникає у різних його проявах як у дорослих, так і дітей. Він супроводжується різким ослабленням організму і важко піддається лікуванню. Жителі Звенигородки вже відчули це на собі.

«В період цвітіння амброзії у мене проявляються спазми бронхів, – пише в листі до редакції ветеран праці, інвалід війни, заслужений лікар ветеринарної медицини Степан Степанюк. – Характерно, що в моєму дворі амброзії немає, росте вона за парканом. Одягнувши на обличчя дві маски, я наважився вийти на вулицю і нарахував на обочинах дорожнього полотна понад 50 ще не розквітлих рослин. Запитував сусідів і перехожих, чи знають вони, що це амброзія. Не знав ніхто. Тоді я й звернувся до районної ради з проханням проінформувати жителів району про небезпеку, яку викликає амброзія, та намітити на наступній сесії шляхи боротьби з нею. Це було минулого року. Проте звернення те не розглянути до цього часу».

Амброзія тим часом буяє і на околицях, і в самому центрі Звенигородки. Як до речі, і в селах району. Проте про боротьбу з цим небезпечним алергеном і мова не ведеться. Більше того, люди навіть не знають, що це за рослина і чим загрожує вона здоров’ю.

Хто ж має сказати «ні!» амброзії? Згідно з Законом України «Про карантин рослин» проведення заходів зі знищення карантинних організмів на земельних ділянках проводиться силами та за рахунок землевласників або землекористувачів чи орендарів. Проте, побувавши на присадибних ділянках жителів міста, ми, за невеликим винятком, не виявили там амброзії. Та й навіть аби було інакше, як можна вимагати від міського чи сільського дядька виконувати те, про що він ніколи навіть не чув? Адже будь-яких профілактичних заходів, починаючи хоча б з повідомлення про наявність амброзії полинолистої в районі не проводилося.

Проте іншу картину бачимо на обочинах доріг: там, навіть у центрі, починаючи від автостанції, злісного карантинного бур’яну таки чимало. Щоб запобігти його подальшому розповсюдженню, фахівці радять щорічно до цвітіння та утворення насіння виривати рослини з корінням, чи, на крайній випадок, викошувати їх або засівати такі ділянки сумішшю газонних трав та не допускати засмічення. І хоч в даному разі амброзія вже в основному відцвіла, це не значить, що заходи зі знищення її можна припинити. А спрямувати населення на їх виконання мають насамперед адміністративні органи та керівники громад, починаючи з районної. Бо ж стаття 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачає накладання штрафу не тільки на громадян, а й на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів.

От лише хто штрафане ледачих звенигородських посадовців?

Микола ЛИСЕНКО

18.09.2019 09:46
Переглядів: 1459
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.