«Громадяни не мають права на повалену деревину»: звенигородські лісівники про збір дров у лісі

В одній із груп Катеринопільщини у соцмережі Фейсбук розгорілося обговорення законності збору сухого гілля та стовбурів дерев, що впали. Сергій Вижимов опублікував світлини з безліччю поваленого сухостою.

«Дрова просто гниють, але людям брати їх не можна, бо лісові “господарі” викличуть “справедливу” поліцію і буде штраф. Наче при панах», – обурюється чоловік.

Допис швидко набрав популярність та коментарі на підтримку думки автора.

Минулого літа,мій малий і ще двоє його друзів поїхали мотоциклами в ліс і назбирали на коляски сухого гілля, – розповідає Людмила Вербівська з села Мокра Калигірка, на Катеринопільщині. – То їх майже біля дому зловив лісник. Сказав, щоб рано діти були з косами біля лісу і обкошували бур’яни навкруги. Щоб прибирали великі пеньки, які вони полишали (пеньки від гілля по 10 см діаметром). А якщо вони цього не зроблять, то він викличе поліцію і представників з лісництва району. Зараз вивозять ділове дерево і нікому немає ніякого діла. І поліцію чогось лісник не викликає і представників з районного лісництва теж.

Редакція звернулась до ДП «Звенигородське лісове господарство» за роз’ясненнями. Лісівники у відповідь надіслали лист, де пояснили, що люди не вірно розуміють закон про користування надрами та лісовими багатствами.

«Останнім часом у мережі інтернет поширюється інформація про те, що громадяни можуть вільно, у необмеженій кількості збирати у лісах повалену суху деревину й хмиз для власних потреб. Це зазвичай обґрунтовується конституційною нормою, що деревина є власністю українського народу, а тому нібито лісники та владні органи не вправі перешкоджати збору такої деревини. Власниками державних лісів є органи державної влади, які надають їх у встановленому законом порядку державному лісогосподарському підприємству, до яких відноситься «Звенигородське лісове господарство». Тобто, громадяни не мають права власності на повалену деревину», – йдеться у листі.

Окрім державних лісових господарств брати деревину можуть лише власники лісових масивів.

Якщо у віданні людини є лісові масиви, то можна звернутись до нас, ми даємо лісорубний квиток та фахово допомагаємо обрати дерева під вирубку, – пояснює головний лісничий Звенигородського лісгоспу Сергій Тлустий. – На загальних умовах ми виписуємо наряд і будь-хто охочий купує дрова. А самовільна заготівля дерев заборонена.

Нестачі дров нині немає, говорить Тлустий. Хоча ціна з 1 листопада піднялась приблизно до 6 тисяч гривень за вантажівку. В минулому році дерево для опалення коштувало на кілька тисяч дешевше.

Єдине, що людям можна збирати в лісі законно та безплатно – ягоди, гриби, квіти й трави.

Анатолій БУЗИНА

04.11.2021 14:25
Переглядів: 6038
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.