Фінансувати потреби батальйону тероборони на Звенигородщині будуть спільними силами

18 лютого, у п’ятницю, відбулося засідання чергової VIII сесії Звенигородської районної ради, на якій було розглянуто 11 питань порядку денного. Окрім депутатського корпусу (34 особи), у залі ради також були присутні голова та заступники Звенигородської РДА, голови деяких територіальних громад (зокрема, і Тальнівської МТГ), депутати Черкаської обласної ради, представники територіальної оборони району.
Найгарячіше у залі обговорювали питання щодо виділення коштів на потреби районного батальйону територіальної оборони (на виконання Програми розвитку територіальної оборони Звенигородського району на 2019-2023 роки).
Про це говорили в рамках питання порядку денного «Про внесення змін до бюджету Звенигородської районної ради на 2022 рік». Ольга Бриндак, заступник начальника фінансового управління Звенигородської РДА, роз’яснила, що, згідно листа командира військової частини, гроші потрібні для забезпечення гідної навчально-матеріальної бази (наприклад, обладнання смуги перешкод, придбання наочності, стендів, оргтехніки, мережевого обладнання, оплата поліграфічних послуг, йдеться також про придбання меблів та майна для облаштування кімнат та робочих місць у штабі, паливно-мастильних матеріалів для проведення стрілецьких днів та ін.). Також управлінню фінансів надали кошторис. За словами Ольги Миколаївни, загалом той складає 4,5 млн. грн..
– Якщо у кошторис вписані пластикові вікна і опалення – це великі кошти, ми не можемо туди їх зараз залучити, – сказав під час виступу голова Звенигородської РДА Юрій Піковський. Батальйон розмістять у приміщенні колишнього інституту: в одній половині будівлі, за словами голови Звенигородської РДА, буде військкомат, в іншій – батальйон тероборони.


Напередодні «Укрінформ» писав про те, що Звенигородська райрада відмовилася виділити кошти перехідного залишку – 1,6 млн. гривень – на потреби територіальної оборони, натомість спрямувати їх на власні потреби. На момент розгляду питання на сесії спільної згоди вже вдалося дійти:
– Сьогодні ми переглянули це питання разом з депутатами обласної ради. Ми залишаємо вільні залишки у районному бюджеті. Ми досягли консенсусу. Сьогодні рада зменшила фінансування виконавчого апарату, бюджетна комісія прийняла рішення про виділення коштів. Зібрана частина коштів, що їх надали громади. Хоча як вони агітували громади, щоб вони виділили ці кошти? Треба ще керуватися тим, що є Закон «Про національний спротив». І сьогодні всі громади повинні використовувати кошти в себе на місцях, тому що теж доведеться щось робити. Не 1 млн. 700 тисяч доведеться залучати, а можливо, 3-4 і більше, – зазначив Юрій Миколайович.


Варто зазначити, у день роботи сесії на бюджетній комісії ухвалили рішення виділити 600 тис. грн. з районного бюджету, а також звернулися до усіх 17-ти територіальних громад району з проханням виділити кошти для потреб батальйону (пропорційно до кількості жителів). Деякі громади вже встигли виділили кошти, деякі зробили це частково, інші тільки планують надати субвенцію. Розрахунок, як пояснили, зробили так: у Звенигородському районі – 200 тисяч населення, потребу в 1,6 мільйона розділили на всіх, отже, на одну особу це 8 грн.. Так, у Тальнівській МТГ – 31371 житель (це 252 тис. грн., на сесії 24 лютого планують виділити 250 тисяч гривень); у Бужанській громаді проживає 3693 особи, сума – 29673 грн.; у Ватутінській громаді – 21543 особи (173 тис. грн. згідно розрахунку, виділено 100 тис. грн.); у Катеринопільській громаді 12750 осіб (сума – 102 тис. грн., виділено 70 тис. грн.); Звенигородська громада має понад 27 тис. жителів, відповідно сума сягає 220-ти тисяч гривень (вже виділено 100 тис. грн.); Лисянській громаді потрібно виділити 113 тис. гривень; Єрківська громада (5 тис. жителів, 42 тис. грн. потрібно, виділили 100 тис. гривень); Мокрокалигірська громада (4600 жителів, виділили 50 тисяч при потребі спрямувати на потреби батальйону 37 тис. грн.). Сума очікуваних коштів згідно розрахунків по громадах – 1 млн. 50 тис. гривень. Врахувавши 600 тис. гривень з районного бюджету, планують спрямувати на тероборону понад 1,6 млн. гривень.
– Починаючи із 2014 року, у нас іде війна. Повірте, якщо вона постукає до нас у двері, буде дуже тяжко. Прошу підтримати цей проєкт рішення, – надали слово представнику тероборони, учаснику АТО. Він зазначив, що у теробороні – люди, які готові стати на захист і віддати життя. Він подякував громадам, що ті надають допомогу, фінансують, а також за виділене для батальйону приміщення. Останнє ще потрібно облаштувати. Щодо цього у залі думки розійшлися: поки одні наполягали на тому, аби виділити для потреб тероборони, наприклад, одне із приміщень шкіл, що наразі не функціонує, інші гаряче обговорювали, що першочергово потрібно придбавати зброю.


Зрештою дане питання порядку денного райрада підтримала, як, власне, і решту 11 питань. Серед них – звернення до Служби автомобільних доріг щодо включення до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг Т-2415 Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Ульянівка, Т-2401 (ділянка Шпола–Сердегівка-В’язівок-Хлистунівка–Городище). Депутати внесли пропозицію додати до цих доріг ще одну – Т-2411 (ділянка Катеринопіль-Тальне).

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Спокій, продумані дії цивільного населення- ефективний опір нападнику

23.02.2022 17:24
Переглядів: 2054
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.