Десятки волонтерів допомагали Олегу Бойку зводити майбутній музей біля Звенигородки - Вісті Черкащини

Десятки волонтерів допомагали Олегу Бойку зводити майбутній музей біля Звенигородки

Минулої суботи, 14 листопада, понад 30 волонтерів з усієї України з’їхалися до хутору «Бойкова Шампань» на будівництво майбутнього музею. Одним із ініціаторів став  учасник АТО та голова військово-цивільної спілки «Бойове братерство України» Павло Жебрівський. Нагадаємо, музей звенигородського підприємця та волонтера Олега Бойка почав будуватися ще 5 років тому замість старого. Навколо останнього досі тривають судові справи.

Про українців часто кажуть, мовляв, моя хата скраю, – каже Жебрівський. – Нібито ми самі по собі. Але «толока» є спільною справою. Раніше збиралася вся вулиця, замішувалася глина з половою та водою. Так будувалася хата. Ніхто грошей за це не брав. Коли потім хтось інший будувався, приходили до нього.

Спілка зібрала кошти та забезпечила будівництво газоблоками.

Ми відкрили на «Бойовому братерстві» рахунок і запропонували скинутися грошима, – продовжує далі військовий. – Частину коштів пішло саме з цього рахунку, а частина з братерства. Купили газоблоки та необхідний розчин.

Добудоване приміщення музею буде майже 100 метрів у довжину.

Сам музей буде 96 метрів в довжину. – пояснює Олег Бойко. – Розрахований на 8 залів. Починаючи з «диких укрів», козацтва і до сьогодення. Ще хочу поставити панораму, в якій буде показано розвиток захисників України від давнини до тепер, а напроти них стоятимуть їх вороги. Допомога «Бойового братерства України» неоціненна. 35 бійців було задіяні на «толоці». Сам Жебрівський возив газоблоки на старенькій вантажівці. Та й інші небайдужі не забувають. Майже щовихідних приїжджають люди, які безкорисно допомагають  розбудовувати парк.

З самого початку планувалася підтримка понад півсотні волонтерів. Проте через коронавірус залишили лише здорових чоловіків.

Коли буде повністю побудований музей, Бойко не знає. Каже, заважає безгрошів’я й можливість вилучення майна правоохоронцями. Більшість  військової техніки в нього забрали раніше.

Анатолій Бузина

19.11.2020 15:20
Переглядів: 1338
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.